Connect with us

Bankacılık

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Published

on

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 

Ülkemizin en köklü ve en eski bankalarından biri olan Yapı Kredi müşteri hizmetleri direkt bağlanma için çok sayıda soru geliyor. Yapı Kredi, sağladığı kredi destekleri ve kredi kartları ile bugün milyonlarca müşteriye ulaşmış büyük bankalardan biridir. Anlaşmalı olduğu iş yerlerinde yapılan alışverişlerde sağladığı kampanyalar ile birçok müşteri tarafından sıklıkla takip edilen bankanın ayrıca bireysel ve ticari bankacılık alanında birçok hizmeti bulunmaktadır. Tabii ki bu kadar çok hizmet ve müşterinin bulunduğu alanda müşterilerin hem başvurular için hem akıllarına takılan sorular hem de yaşadıkları problem için 7/24 ulaşıp destek alabilecekleri bir birime ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada gerekli alt yapısını tamamlamış olan Yapı Kredi müşteri hizmetleri departmanı ile müşterilerine çeşitli konularda yardımcı olmaktadır. Siz de başvurularınız, aklınıza takılan sorular ya da yaşadığınız problemler için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

[epcl_custom_ads id=”1″]

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Yapı Kredi Bankası müşterisi iseniz an gelir müşteri hizmetleri telefon numarası aramak için ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada Yapı Kredi Bankası müşterilerine özel olarak iki farklı numara ile 7/24 müşteri destek hizmeti sunmaktadır. Telefonunuzdan Türkiye içerisinde herhangi bir ön kod çevirme yapmadan 444 0 444 numarasından ya da 0850 222 0 444 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra menü üzerinden isteğinize uygun işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tabii ki yenilikçi bir banka olan Yapı Kredi Bankası, sadece bilinen usul müşteri hizmetlerine devam etmektedir. Örneğin günümüzde en sık kullanılan iletişim araçlarından biri olan Whatsapp üzerinden de artık müşteri hizmetleri konusunda destek vermektedir. Özellikle telefon ile arama sonrası direkt bağlanamayan kişiler için müşteri hizmetleri direkt bağlanma konusunda müthiş bir yenilik olan Whatsapp müşteri hizmetleri destek hattına mesaj gönderebilmek için; 0850 222 0 444 numarasına mesaj atabilirsiniz. Yine aynı şekilde Yapı Kredi Bankası mobil uygulama üzerinden iletişim menüsüne tıklayarak Whatsapp üzerinden yaz seçeneğine basarak direkt bağlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma için Tek Şifre

Yapı Kredi Bankası müşterilerinin zamanlarını değerli görerek işlerini hızlı halledebilmeleri için alt yapı sistemini kurmuş durumdadır. Bunun için bir müşterisinin teknik destek direkt bağlanma konusunda uyguladığı sistemlerden biri de tek şifre sistemidir. Müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra tek şifrenizi girerek kimliğinizi doğruladığınız zaman yoğunluk anına bağlı olarak kısa süre içerisinde teknik destek ekibinden sizinle ilgilenecek olan görüşmeciye bağlanırsınız.

Yapı Kredi Tek Şifre Nasıl Alınır?

Eğer tek şifreniz yoksa bu şifrenizi alabilmek için internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden hesabınıza giriş yapınız. Ardından Ayarlarım > Güvenlik Ayarları > İnternet / Mobil Şube Giriş Adımları seçeneğine tıklayarak tek şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu işlemin ardından müşteri hizmetlerini ararken tek şifrenizi girerek işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma için Beni Tanı 

Yapı Kredi’nin müşterilerine sunduğu yenilikçi hizmetlerden biri de Beni Tanı özelliğidir. Her müşteri hizmetlerini aradığınızda kişisel bilgilerinizi, kart bilgilerinizi girmekten sıkıldıysanız bu noktada Beni Tanı özelliğini kullanarak bir sonraki aramalarınızda kişisel bilgi teyit işlemlerini geçmiş olursunuz. Bunun için sesli yanıt sisteminde Beni Tanı menüsüne geçerek sizi tanımasını istediğiniz numara ile arama gerçekleştirin. Bir sonraki diğer tüm aramalarda o numara ile aradığınızda sistem sizi otomatik olarak tanıyacaktır. Böylece işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde halledebilmiş olursunuz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Hızlı Bağlanma

Yapı Kredi Bankası müşterileri çeşitli konularda hizmet almak adına sıkça müşteri hizmetlerini ararlar. Arama sebeplerine bakacak olursak herhangi bir kredi başvurusu için aranabilmektedir. Bunun dışında ATM cihazlarında yutulan banka ve kredi kartları için de müşteri hizmetlerini arayarak durum bildirilmelidir. Bunun dışında fatura ekstresi öğrenmek, işlem limitlerinde değişiklik yapmak, şifre değişim işlemleri gibi konularda da müşteri hizmetlerine başvuru yapılmaktadır. Lakin klasik banka müşteri hizmetleri konusunun dışına yenilikleri ile çıkan banka sistemde aktif olarak kullanmaya başladığı sesli yanıt sistemi ile birçok hizmeti de müşteri hizmetleri numarasından sunmaktadır. Sesli yanıt sistemi ile sizin istediğiniz bilgileri sesli olarak söylemeniz karşılığında size en güncel bilgileri sunmaktadır. Örneklemek gerekirse; 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numarasını aradıktan sonra telefon tuşlarında sırasıyla 2-2-3 numaralarını tuşlayın. Ardından borsa piyasalarında değerlerini öğrenmek istediğiniz hisse senedinin adını söyleyiniz. Bu işlem ardından döviz cinsi, repo veya vadeli mevduatı, fon ya da tüketici kredisi ile ilgili bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma – Akıllı Hizmet

PROBLEMLERİNİZİ BİLEN MÜŞTERİ HİZMETLERİ: AKILLI HİZMET

Yapı Kredi Bankası’ndan banka kartı veya kredi kartı sahibi olduğunuzu varsayalım. Hesabınıza erişmeye çalışırken yanlış girme hakkınızı doldurdunuz ve şifreniz bloke edildi. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradığınız vakit akıllı müşteri hizmetleri sistemi devreye girer ve sizin banka kartınızın şifre bloke edilmiş olduğunu gördüğü için yardım almanız gereken birime direkt bağlantı sağlar. Burada anlatmak istediğimiz diğer bankaların müşteri hizmetlerini aradığınız zaman belirli bir tuş kombinasyonu tuşlayarak operatöre bağlanmanız ve müşteri temsilcisi ile görüşmeniz sağlanır. Lakin Yapı Kredi Bankası için bu tür bir duruma ihtiyaç duyulmamaktadır. Sonuç olarak tüm bankacılık işlemleriniz yapay zekâ tarafından analiz edilir ve sizi ihtiyaç duyduğunuz birime direk bağlar. Yukarıda belirttiğimiz Beni Tanı sistemi, Tek Şifre sistemi, WhatsApp numarası gibi hizmetler ile sorun algılayıcı yapı sayesinde hiçbir tuş kombinasyonunu çevirmeden direk operatör ekibi ile görüşme sağlarsınız.

[epcl_box type=”notice”]Bu yazı da ilginizi çekebilir: En hızlı kredi kartı veren bankalar[/epcl_box]

Yapı Kredi Müşterisi Olmayanlar için Direkt Bağlanma

Eğer bir başka bankanın müşterisi iseniz ya da hiçbir bankaya müşteri kaydınız yoksa da Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. Devreye giren sesli yanıt sistemi ile bankanın müşterisi olmayan kişiler ürün ve hizmetler ile ilgili bilgi alabilir, kampanyaları inceleyebilir. Piyasa verilerini öğrenebilir. Şube bankacılığını kullanmadan kredi kartı veya kredi başvurularını gerçekleştirebilir. Ayrıca başvurularınızın sonucunu da buradan takip edebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma Telefon Numarası

Uzunca bir yazının son kısmına geldiğimizde edindiğimiz birçok bilgi oldu. Bu bilgileri bir potada erittiğimiz zaman Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma Numarası gibi bir hizmetin olmadığını görüyoruz. Çünkü buna gerek kalmayacak şekilde bir alt yapı kurulmuştur. Örneğin beni tanı hizmetini kullanarak numaranızı tanımladıysanız 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralarından birini aradığınız zaman numaranızı tanıdığı için direk müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Kısayolu

Bunun dışında Whatsapp üzerinden yazdığınız zaman direkt olarak zaten operatör temsilcisi ile görüşme sağlarsınız. Bunun dışında tek şifre kullanımı ile de bilgilerinizi sistemde tanımladığınız için şifrenizi girdiğiniz zaman sistemdeki bilgileriniz okunur ve direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanırsınız. Son olarak arka planda çalışan akıllı sistem sayesinde kart ve bankacılık işlemlerinizde yaşanan problem ve aksaklıklar tespit edilir. Sizin müşteri hizmetlerini aramanız ile sorun tespiti otomatik olarak işlem süzgecinden geçer ve size yardımcı olacak olan müşteri hizmetleri temsilcisine görüşme için aktarılırsınız. Buradan anlaşılacağı üzere yapılan tüm işlemler için hiçbir tuş kombinasyonu çevirmeye ihtiyaç duyulmamaktadır. İster bankanın müşterisi olun ister olmayın her ne şekilde olursa olsun aradığınız zaman direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlantı sağlarsınız.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bankacılık

En Karlı Banka Yatırım Araçları Hangileridir?

Published

on

En Karlı Banka Yatırım Araçları Hangileridir?

En karlı banka yatırım elemanları, hisse senedi, fonlar, altın, devlet bonusu, mevduat hesapları olarak sıralanırlar. En karlı banka yatırım araçları arasında yer alan mevduat hesapları ile aylık sabit yatırım kazançları elde edilirken hisse senedi, altın, fon ve devlet bonoları ile piyasa dalgalanmalarına ve alım-satım değerlerine bağlı yatırım kazançları sağlanır.

En Karlı Banka Yatırım Araçları Arasında Hisse Senedi

En karlı banka yatırım elemanlarından hisse senedi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Hisse senetleri alımları ile bir şirketin hisselerine satın alım oranlarında ortak olunur.
 • Hisse senetleri sayesinde hisseleri alınana şirketin değerlerinin yükselmesi halinde yatırımcılar yatırım kazancı elde ederler.
 • Gelişime inanılan ve piyasalarda başarılı hisse yükseliş değerleri elde eden şirketlerin hisseleri bu senetler üzerinden satın alınır.
 • Hisse senedi yatırımlarına sahip olunana yatırım sermayesinin % 5’lik değeri ile başlanması, ideal kazançların ve deneyimin elde edilmesini sağlar.

En Karlı Banka Yatırım Araçları Arasında Fonlar

En karlı banka yatırım elemanlarından fonlar hakkında bilgiler şöyledir:

 • En karlı banka yatırım araçları arasında olan fonlar, uzman banka kuruluşları tarafından hazırlanan yatırım araçlarıdır.
 • Fonlar içerisinde birden fazla çeşitte yer alan bono, devlet tahvili ve hisse senedi elemanlarına aynı anda yatırım yapma işlemleri sağlanır.
 • Bono, devlet tahvili ve hisse senedi yatırımları hakkında kısıtlı bilgiye sahip olan ve piyasa takibi için yeterli vakti olmayan yatırımcılar, bankaların hazırlamış olduğu ve bilgilendirmelerini sunduğu fonlara yatırım sağlarlar.
 • Fonlar ile alım ve satım işlemleri sağlanan hisse senesi, bono ve devlet tahvili elemanlarının piyasa artışı değerleri üzerinden yatırım kazançları elde edilir.

En Karlı Banka Yatırım Araçlarından Altın

En karlı banka yatırım elemanlarından altın hakkında bilgiler şöyledir:

 • Altın, uzun vadeli birikim kazançları sağlamak isteyen yatırımcılara yönelik bir yatırım aracıdır.
 • Bankaların sunduğu altın hesapları ve altın fonları üzerinden iki farklı tipte yatırım işlemi gerçekleştirilir.
 • Altın aracı ile yatırım işlemi için altının değer bakımından düşük olduğu dönemler nakitlerin altın hesabına ve altın fonlarına çevrilmesi sağlanıp, değer yükselişlerinde yatırım kazançları elde edilir.

En Karlı Banka Yatırım Araçlarından Devlet Bonosu

En karlı banka yatırım elemanlarından devlet tahvili hakkında bilgiler şöyledir:

 • Devlet bonoları, getirilerinin önceden saptanabildiği ve yatırımcı tarafından gözlemlenebildiği banka yatırım araçlarıdır.
 • Kuponlu ve kuponsuz şekilde iki farklı kategoride devlet bonusu yatırımları bankalar aracılığı ile sağlanır.
 • Devlet bonolarının vadesi gelmeden, piyasada yer alan değer değişimlerine uygun şekilde alım ve satım işlemleri bankalar aracılığı ile sağlanıp, karlı yatırım karşılıkları elde edilir.

En Karlı Banka Yatırım Araçlarından Vadeli Mevduat

En karlı banak yatırım elemanlarından vadeli mevduat hesapları hakkında bilgiler şöyledir:

 • Vadeli mevduat risksiz yatırım araçları arasında yer alır.
 • Vade mevduat yatırımlarında belirli bir maddi tutar üzerinden bankalarda mevduat hesabı açılışı yapılarak, bu hesapta yer alan paranın belirli oranlarında yatırım kazancı her ay hesap bakiyesi içerisine eklenir.
 • Her banka mevduat hesapları için farklı faiz oranları üzerinden faiz kazancı elde etme olanağı sunar.

20 bin TL limitli bir mevduat hesabının Fibabanka kuruluşu ile açılması halinde aylık 154 TL, ING Bank ile açılması halinde aylık 154 TL, Denizbank’la açılması halinde aylık 147 TL sabit yatırım getirileri elde edilir. 20 bin TL limitli mevduat hesabı için TEB bankası 98 TL, Burgan Bank 129 TL, Yapı Kredi 136 TL, Vakıf bank 136 TL aylık yatırım kazancını, mevduat hesabı bünyesine aktarır.

En karlı banka yatırım araçları arasında yer alan mevduat hesapları ile elde edilen bu kazançlar, hesapların minimum 30 ay vadeli seçenekler üzerinden açtırılması ile sağlanır. Hesap açılışları için Fibabanka, ING, Denizbank, TEB, Burgan Bank, Yapı Kredi, Vakıf Bank kuruluşlarının kişiye en yakın şubelerine, nüfuz cüzdanı ile ziyaret sağlanılarak, gişe bölümlerinden hesap açılışları sağlanır.

Continue Reading

Bankacılık

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Published

on

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin aldığı en yüksek kredi, ihtiyaç kredisi sınıfları için maksimum 50.300 TL olarak belirlenmiştir. Asgari ücretliler, bu kredi çeşidi haricinde diğer kredilerden, asgari maaş değerinin yarısını geçmeyecek şekilde hesaplanan aylık taksit ödemeleri miktarlarına bağlı olarak yararlanılır.

Asgari Ücretliler Burgan Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Burgan Bank’tan en yüksek kredi, 50 bin TL değerinde sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar ise şöyledir:

 • Bu kredi için maksimum 60 ay vade süreli ödeme koşullarından yararlanırlar.
 • Faiz oranı ve dosya masrafları etkisi ile kredinin toplam geri ödemesini 70 bin TL olarak yaparlar.
 • 60 ay vade kapsamında kredi için aylık 1.211 TL taksit ödemesi sağlarlar.

Burgan Bank’ın asgari ücretlilere yönelik sunduğu en avantajlı kredisi ise 15.560 TL tutarında sunduğu ihtiyaç kredisidir. Bu kredi asgari ücretiler için % 1,32 faiz üzerinden kullandırılırken, aylık ödeme planı taksitlerinde 259 TL rakamında düşük değerler talep edilir.

Asgari Ücretliler ING Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere ING Bank’tan en yüksek kredi, 50.297 TL limit rakamı ile sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi için 12, 24, 48 ve 60 ay vade seçeneklerinden yararlanma olanağı sunulur.
 • 48 ay vade ile kullanılan asgari ücretlilere uygun kredi için aylık 1.162 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredinin 60 ay vade üzerinden ayarlanan aylık ödemleri ise 1.200 TL olarak belirlenir.
 • Krediye başvuru için asgari maaş tutarını belirten maaş bordrosu ile ING şubelerine müracaat sağlanır.

Asgari ücretliler için ING Bank tarafından sunulan en avantajlı kredi ise 15 bin TL limit ile kullandırılan, % 0,89 faiz oranı kapsamında düşük faiz değeri ile sunulan ihtiyaç kredisidir. Bu kredi kapsamında aylık 227 TL değerinde düşük ödeme planı taksitleri ile asgari ücretlilere kredi kullandırılır.

Asgari Ücretliler Türkiye Finans’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Türkiye Finans’tan en yüksek kredi, 50.300 TL olarak verilir. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 60 ay vade süresi ile kullanılma özelliği taşır.
 • Kredi için talep edilen aylık ödeme planı taksitleri, 1.212 TL olarak belirlenir.
 • Kredi başvurusu için maaş bordrosu ile birlikte Türkiye Finans şubelerine başvurular sağlanır.
 • Kredinin dosya masrafları ile birlikte toplam geri ödemesi 60 ay vade sonunda 71.500 TL olarak yapılır.

Asgari Ücretlilerin En Fazla Ne Kadar Kredi Çektiğinin Hesaplaması

Asgari ücretlerinin en yüksek kredi alımı hesabı için izlenen adımlar şöyledir:

 • İlk aşamada kişinin aldığı asgari ücret tutarı bilgisi öğrenilir.
 • En düşük değer ile asgari maaş alımı sağlayan bir kişi 2. 324 TL kazanç sağlar.
 • Alınan maaş değerinin % 50’si yani yarısı alınır.
 • 324 TL maaş değerinin yarısı, 1.162 TL olarak hesaplanır.
 • Maaş değerinin yarısının hesaplanması ile elde edilen rakam kadar aylık ödeme planı taksiti olan bir kredi, banklardan kullanılabilir.

Bu adımlar ile asgari maaş ücretinin yarısını geçmeyecek şekilde talep edilen ve maksimum 50.300 TL değerinde olan kredilerin bankalardan kullanıldığı hesaplanır.

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin en yüksek konut kredisi, 81.780 TL olarak sunulur. Asgari ücret alanların 50.300 TL hesaplama rakamını aşarak kullanabildikleri ve istisnai olan tek yüksek limitli kredi, konut kredisi çeşididir.

Konut kredisi kullanımında alının asgari maaşın yarısını gelmeyecek şekilde aylık taksitler 120 ay vade seçeneği kapsamında ayarlanır. Bu ayarlamaya bağlı olarak asgari ücretliler bankalardan maksimum 81.780 TL limitli ve aylık 1.162 TL ödeme planı taksitli ev kredileri kullanımı sağlarlar.

Continue Reading

Bankacılık

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Published

on

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

2020 memurlara özel kredi sunan bankalar, faiz rakamları hakkında bilgiler aktarılırken, Denizbak’ın % 1,89 faiz ile ihtiyaç kredisi sunduğuna değinilir. ING Bank memurlara özel kredisi % 0,89, Vakıfbank memurlara özel kredi, % 0,98, Akbank memurlara özel kredi % 1,25 faiz oranları üzerinden kullanılırlar. Halkbank ise % 1,59 faiz oranı ile memurlara özel ihtiyaç kredisi sunar.

Denizbank’tan Memura Özel Kredi

Denizbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Denizbank memurlara özel kredi, maksimum 60 ay vade süresi seçeneği ile sunulur.
 • Kredinin faiz oranı % 1,89 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfı kapsamında maksimum 55 bin TL limit ile kullandırılır.
 • Kredi için başvurular, memur kimlik kartları ile birlikte, Denizbank şubelerinden sağlanır.

ING Bank’tan Memurlara Özel Kredi

ING Bank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • ING Bank’ın memurlara özel kredisi, maksimum 50 bin TL limit üzerinden kullandırılır.
 • Kredi için maksimum 60 ay vade süresi olanağı sunulur.
 • Kredi limitinin % 0,5’i kadar maddi karşılık, kredi tahsisi ücreti olarak talep edilirken kredinin faiz oranı % 0,89 olarak belirlenir.
 • Kredinin çeşidi ise ihtiyaç kredisi olarak belirlenmiştir.
 • Krediden yararlanmak için ING Bankası şubelerine bireysel başvurular sağlanır.

Vakıfbank’tan Memurlara Özel Kredi

Vakıfbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Vakıfbank’ın memurlara özel kredi çeşidi, maksimum 70 bin TL değerinde kullandırılır.
 • Kredi için uygulanan vade süresi ise maksimum 60 ay olarak belirlenir.
 • Kredi, sadece Vakıfbank’tan memur maaşı ödemesi alan Vakıfbank müşterilerine sunulur.
 • Başvurular için Vakıfbank şubelerine müracaat sağlanır.

Akbank’tan Memurlara Özel Kredi

Akbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 75 bin TL limit üzerinden talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,25 olarak belirlenirken, kredi için maksimum 60 ay vade ile ödeme seçeneğinden yararlanılır.
 • Kredi kullanım ücreti kapsamında talep edilen ödeme ise 50 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi çeşidi ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılırken, kredinin ödemlerine başvurudan 3 ay sonra ertelemeli koşullar kapsamında başlanır.
 • Krediye başvurular ise Akbank şubelerinden bireysel olarak gerçekleştirilir.

Halkbank’tan Memurlara Özel Kredi

Halkbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfında ve maksimum 60 ay vade süresi seçeneğinden kullandırılır.
 • 30 bin TL limit ile kullanılan kredi için aylık 285 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,59 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi başvuruları Halkbank şubelerinden sağlanır.

Memurlara Özel Kredi Başvurusu Evrakları Nelerdir?

Memurlara özel kredinin müracaat evrakları:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Maaş bordrosu,
 • İsme kayıtlı elektrik, su veya telefon faturası,
 • Memur kimlik kartı,
 • İkamet belgesi,

Bu belgeler ile bankaların şubelerine ziyaret sağlanarak memurlara özel kredilerden faydalanılır.

Memurlara Özel Kredi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Memurlara özel kredi müracaatı için izlenen adımlar şöyledir:

 • Kredi kullanacaklar kendilerine en yakın olan Denizbank, ING, Vakıfbank, Akbank, Halkbank şubelerinden tercih ettiklerine giderler. Bu seçenekler arasında sadece Vakıfbank kendi bünyesinden maaş alan memurlara kredi kullandırır.
 • Bank şubelerinde yer alan müşteri temsilcileri ile görüşme sağlanıp, memurlara özel krediden yararlanılmak istendiği aktarılır.
 • Nüfus cüzdanı, memur kimlik belgesi, gelir belgesi, isme kayıtlı fatura evrakları bankaya teslim edilir.
 • Müşteri temsilcileri danışmanlığında ‘’ memurlara özel ihtiyaç kredisi başvuru formu’’ doldurulup imzalanır.

Bu adımlar ile memurlara özel kredi başvurusu tamamlanır. Form doldurma işlemi sırasında iletilen kimlik ve telefon bilerli sayesinde, banka verilen cep telefonu numarasını arayarak kredi sonucu hakkında bilgilendirme sağlar. Bilgilendirme kapsamında onay alanlar, şubeye tekrar davet edilirler. Bu davet sırasında kullanılan kredinin değeri nakit olarak şebdeb teslim alınır.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.