Connect with us

Bankacılık

SMS ile Kredi Veren Bankalar – SMS Numaraları

Published

on

sms ile kredi veren bankalar

Bankaların tüketiciler tarafından en fazla tercih edilen ürünleri arasında yer alan krediler için çeşitli başvuru yolları bulunsa da, SMS ile kredi başvurusu bu yollardan en basitidir. SMS ile kredi veren bankalar hakkında detaylı bir inceleme yaparak, hangi bankalar SMS ile kredi veriyor? Sorusuna sizler için cevaplar aradık.

Fiziki şubeler, mobil, internet ve telefon bankacılığı gibi farklı bankacılık kanallarıyla başvuru yapmak hakkında birçok insan fikir sahibi olsa da, SMS ile kredi başvurusu yapmak hakkında detaylı bilgiye sahip olmayanların sayısı da oldukça fazladır.

SMS ile Kredi Veren Bankalar

Bankalar ve SMS numaraları farklı olsa da, bu tip başvuruda bankanın SMS hattına kredi başvurusu için TC kimlik numarası, gelir bilgisi, taksit sayısı ve başvuru yapılacak tutar yazılarak SMS atılması gibi bilgiler, genellikle SMS ile yapılan başvurular için gerekli bilgilerdir.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

SMS ile kredi veren bankalar arasındaki Ziraat Bankası, uygun avantajlarla başta tüketici kredisi ve konut kredisi olmak üzere, farklı isimler altında çeşitli krediler vermektedir. Bankaya SMS kredisi başvurusu yapmak için izlenmesi gereken işlemler, oldukça basittir.

Ziraat Bankası SMS Numarası: 4747

Tüketici Kredisi: Bankanın SMS numarasına TUKETICI yazdıktan sonra aralarında boşluk bırakmak koşuluyla kimlik numaranızı, çekmek istediğiniz tutarı, kredinizin taksit sayısını ve aylık belgeleyebileceğiniz toplam kazancınızı yazarak SMS atabilirsiniz.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] TUKETICI 12345678901 30000 24 3500 yazıp 4747’ye gönderebilirsiniz.

Taşıt Kredisi: 4747’ye TASIT yazdıktan sonra aralarında birer boşluk olacak şekilde yine kimlik numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, taksit sayısını, aylık belgeleyebileceğiniz net gelirinizi ve almak istediğiniz aracın toplam bedelini yazarak, mesaj atabilirsiniz.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] TASIT 12345678901 30000 24 3500 60000 yazıp 4747’ye gönderebilirsiniz.

Konut Kredisi: Konut kredisi başvurusu için yapılması gerekenlerde, taşıt kredisi ile benzerdir. Mesaj bölümüne KONUT yazıp aralarında birer boşluk olacak şekilde T.C. Kimlik numaranızı, almak istediğiniz kredi tutarını, vade seçeneğini, aylık net kazancınızı ve alacağınız konutun toplam bedelini yazarak 4747’ye SMS atabilirsiniz.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] KONUT 12345678901 120 3500 300000 yazıp 4747’ye gönderebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası SMS Kredisi

Türkiye İş Bankası SMS Numarası: 4402

İş Bankasına SMS ile kredi başvurusu yapmanız için, 4402’ye NAKIT yazdıktan sonra aralarında boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı, almak istediğiniz kredi tutarını, aylık gelirinizi yazarak mesaj göndermeniz gerekmektedir. Banka kredi notunuza göre, size kısa sürede olumlu veya olumsuz dönüş yapmaktadır.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] NAKIT 12345678901 10000 3500 yazıp 4402’ye gönderebilirsiniz.

Garanti Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

SMS ile kredi veren bankalar arasında Garanti Bankası, bireysel ihtiyaç kredisi için SMS üzerinden başvuru yapanlara, çok kısa sürede dönüş yapmaktadır.

Garanti Bankası SMS Numarası: 3390

Bankaya SMS ile kredi başvurusu yapmak için, T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra boşluk bırakarak istenilen kredi tutarı, kredi vadesi ve aylık net gelirinizi yazarak, 3390’a mesaj atabilirsiniz.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] 12345678901 10000 12 3500 yazıp 3390’a gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası SMS ile Kredi

Yapı Kredi SMS Numarası: 4411

Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için mesajınızın en başına kredi çeşidini yazdıktan sonra T.C. kimlik numaranızı ve aylık kazancınızı yazarak 4411 numaralı SMS hattına, mesaj atabilirsiniz.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] KONUT 12345678901 3500 yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Vakıfbank SMS ile Kredi Veren Bankalar dan mı?

Vakıfbank SMS numarası: 5724

En başa KREDI yazdıktan sonra aralarında boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızdan sonra aylık belgeleyebileceğiniz gelirinizi yazarak, 5724’e SMS göndermeniz yeterli olacaktır.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] KREDI 12345678901 3500 yazıp 5724’e gönderebilirsiniz.

ING Bank Kobi SMS Kredisi

İNG Bank tarafından KOBİ işletmeleri için sunulan bu hizmet, kısa sürede kredinizin sonuçlanmasını sağlamaktadır.

ING Bank SMS Numarası: 2205

Kredi başvurunuzu yapmak için 2205’e T.C. Kimlik numaranızı yazarak mesaj atmanız yeterli olmaktadır. Ön onay için atacağınız bu mesaj sonrasında, banka sizi şubeye başvurmanız için bilgilendirecektir.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] 12345678901 yani kimlik numaranızı yazarak 2205’e gönderebilirsiniz.

[su_note note_color=”#56a642″ text_color=”#ffffff”]Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Gelir belgesiz kredi veren bankalar[/su_note]

Finansbank SMS ile Kredi Veren Bankalar içinde mi?

Uygun faiz oranlarıyla kredi veren bankalardan birisi olan QNB Finansbank, SMS kolaylığı ile kredi başvurusu imkanı sunmaktadır. 3 ay ertelemeli kredi veren bankanın 5030 numaralı SMS hattına T.C kimlik numaranızı mesaj olarak göndererek, ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank SMS Numarası: 5030

Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu

SMS ile kredi veren bankalar arasındaki Halkbank’a kredi başvurusunda bulunmak için telefonunuzun mesaj bölümüne KREDI yazdıktan sonra aralarında birer boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı, belgeleyebileceğiniz net gelirinizi ve ne kadarlık bir kredi başvurusunda bulunduğunuzu belirtmeniz yeterlidir.

Halkbank SMS Numarası: 3452

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] KREDI 12345678901 3000 25000 yazarak 3452’ye gönderebilirsiniz.

Akbank SMS ile Kredi Başvurusu

Akbank SMS Numarası: 4425

Bankanın SMS numarasına KREDI yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaranızı göndererek, alabileceğiniz kredi miktarını öğrenebilirsiniz. Size verilecek tutara göre banka şubesine giderek, kredi başvurunuzu onaylayıp kredinizi almanız mümkündür.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] KREDI 12345678901 yazarak 4425’e gönderebilirsiniz.

SMS ile kredi veren bankalar üzerinden yapılan kredi başvuruları, normal başvuru koşullarına göre daha hızlı sonuçlanmaktadır. Bunun yanı sıra banka şubesine gitmeden ya da çağrı merkezini arayarak sıra beklemeden yani konforunuzdan ödün vermeden, rahatlıkla kredi başvurusu yapmış olursunuz.

Aşağıda bankalardan bazılarının SMS hatları üzerinden, yapılabilecek işlemler yer almaktadır.

Denizbank SMS ile Kredi Veren Bankalar Arasında mı?

Denizbank SMS numarası: 3280

Telefonunuzun mesaj kısmına KREDIM yazıp ardından boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı yazdıktan sonra, 3280’e mesaj göndermeniz gerekmektedir. Ön onay aldığınız takdirde 65 bin TL’ye kadar kredi sunan banka, sizi şubelerine davet ederek kredinizi vermektedir.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] KREDIM 12345678901 yazarak 3280’e gönderebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası SMS ile Kredi

Kısa adıyla TEB olan Türkiye Ekonomi Bankası’na SMS bankacılığı hizmetiyle, kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bankanın SMS hattına T.C. Kimlik numaranızı yazıp gönderdiğinizde, kredi çekebilir durumda olup olmadığınıza dair size bilgi verilecek ve kredi çekebilmenizde herhangi bir sakınca görülmemesi halinde, banka şubesine davet edilerek krediniz verilecektir.

TEB SMS Numarası: 4466

FİBABANKA SMS ile Kolay Kredi

Yapmanız gereken tek şey, cep telefonunuzdan T.C kimlik numarasını bankanın SMS bankacılığı hattına göndermektir. Kimlik numaranız üzerinden yapılacak değerlendirmede, kredi çekebilir durumda olanlar banka şubelerine davet edilmektedir.

FİBABANKA SMS Numarası: 3422

Odeabank SMS ile Kredi Veren Bankalar Arasında mı?

Bankaya SMS ile başvurmak için mesajınızın başına NAKIT yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp, TC kimlik numaranızı da ekleyerek 8444 SMS hattına mesaj atmanız yeterlidir.

Odeabank SMS Numarası: 8444

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] NAKIT 12345678901 yazıp 8444’e gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS Bankacılığı (Örnek)

Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Sorgulama:

BAKIYE yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın ek numarasını yazarak, 4747’ye mesaj atmanız yeterlidir.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] BAKIYE 5001 yazıp 4747’ye gönderebilirsiniz.

Ya da bankanın sisteminde kayıtlı bir cep telefonunuz üzerinde kayıtlı farklı bir hesabınız varsa, BAKIYE boşluk MUSTERİ NO yazarak SMS atarak bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] BAKIYE 501777 yazıp 4747’ye gönderebilirsiniz.

SMS ile Ziraat IBAN Öğrenme:

Hesapların IBAN konusu, tüketicilerin gerek duyulduğunda önemli sıkıntılar yaşadığı bir konudur. Birçok tüketici, IBAN numarası hakkında bilgi sahibi değildir. Ancak bankanızdan IBAN numaranızı öğrenmenin en hızlı yolu, SMS bankacılığı hizmetidir. Ziraat Bankası IBAN öğrenme işleminizi, IBANBILGI boşluk banka kartınızın son 6 hanesini yazarak 4747’ye mesaj atmak suretiyle öğrenebilirsiniz.

[su_label type=”success”]Örnek:[/su_label] IBANBILGI 122344 yazıp 4747’ye gönderebilirsiniz.

Yukarıda Ziraat Bankası için verdiğimiz örneklerin, diğer bankaların SMS numaraları ile yapılması da söz konusudur. Bankalar üzerinden yapılan sorguların önemli bir bölümü aynı olup, kimi SMS hizmetlerinde küçük değişiklikler görülmektedir. Yanlış atılan SMS için, sistem size otomatik olarak geri dönüş yapmaktadır. SMS ile kredi veren bankalar hakkında sormak istediklerinizi, yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bankacılık

En Karlı Banka Yatırım Araçları Hangileridir?

Published

on

En Karlı Banka Yatırım Araçları Hangileridir?

En karlı banka yatırım elemanları, hisse senedi, fonlar, altın, devlet bonusu, mevduat hesapları olarak sıralanırlar. En karlı banka yatırım araçları arasında yer alan mevduat hesapları ile aylık sabit yatırım kazançları elde edilirken hisse senedi, altın, fon ve devlet bonoları ile piyasa dalgalanmalarına ve alım-satım değerlerine bağlı yatırım kazançları sağlanır.

En Karlı Banka Yatırım Araçları Arasında Hisse Senedi

En karlı banka yatırım elemanlarından hisse senedi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Hisse senetleri alımları ile bir şirketin hisselerine satın alım oranlarında ortak olunur.
 • Hisse senetleri sayesinde hisseleri alınana şirketin değerlerinin yükselmesi halinde yatırımcılar yatırım kazancı elde ederler.
 • Gelişime inanılan ve piyasalarda başarılı hisse yükseliş değerleri elde eden şirketlerin hisseleri bu senetler üzerinden satın alınır.
 • Hisse senedi yatırımlarına sahip olunana yatırım sermayesinin % 5’lik değeri ile başlanması, ideal kazançların ve deneyimin elde edilmesini sağlar.

En Karlı Banka Yatırım Araçları Arasında Fonlar

En karlı banka yatırım elemanlarından fonlar hakkında bilgiler şöyledir:

 • En karlı banka yatırım araçları arasında olan fonlar, uzman banka kuruluşları tarafından hazırlanan yatırım araçlarıdır.
 • Fonlar içerisinde birden fazla çeşitte yer alan bono, devlet tahvili ve hisse senedi elemanlarına aynı anda yatırım yapma işlemleri sağlanır.
 • Bono, devlet tahvili ve hisse senedi yatırımları hakkında kısıtlı bilgiye sahip olan ve piyasa takibi için yeterli vakti olmayan yatırımcılar, bankaların hazırlamış olduğu ve bilgilendirmelerini sunduğu fonlara yatırım sağlarlar.
 • Fonlar ile alım ve satım işlemleri sağlanan hisse senesi, bono ve devlet tahvili elemanlarının piyasa artışı değerleri üzerinden yatırım kazançları elde edilir.

En Karlı Banka Yatırım Araçlarından Altın

En karlı banka yatırım elemanlarından altın hakkında bilgiler şöyledir:

 • Altın, uzun vadeli birikim kazançları sağlamak isteyen yatırımcılara yönelik bir yatırım aracıdır.
 • Bankaların sunduğu altın hesapları ve altın fonları üzerinden iki farklı tipte yatırım işlemi gerçekleştirilir.
 • Altın aracı ile yatırım işlemi için altının değer bakımından düşük olduğu dönemler nakitlerin altın hesabına ve altın fonlarına çevrilmesi sağlanıp, değer yükselişlerinde yatırım kazançları elde edilir.

En Karlı Banka Yatırım Araçlarından Devlet Bonosu

En karlı banka yatırım elemanlarından devlet tahvili hakkında bilgiler şöyledir:

 • Devlet bonoları, getirilerinin önceden saptanabildiği ve yatırımcı tarafından gözlemlenebildiği banka yatırım araçlarıdır.
 • Kuponlu ve kuponsuz şekilde iki farklı kategoride devlet bonusu yatırımları bankalar aracılığı ile sağlanır.
 • Devlet bonolarının vadesi gelmeden, piyasada yer alan değer değişimlerine uygun şekilde alım ve satım işlemleri bankalar aracılığı ile sağlanıp, karlı yatırım karşılıkları elde edilir.

En Karlı Banka Yatırım Araçlarından Vadeli Mevduat

En karlı banak yatırım elemanlarından vadeli mevduat hesapları hakkında bilgiler şöyledir:

 • Vadeli mevduat risksiz yatırım araçları arasında yer alır.
 • Vade mevduat yatırımlarında belirli bir maddi tutar üzerinden bankalarda mevduat hesabı açılışı yapılarak, bu hesapta yer alan paranın belirli oranlarında yatırım kazancı her ay hesap bakiyesi içerisine eklenir.
 • Her banka mevduat hesapları için farklı faiz oranları üzerinden faiz kazancı elde etme olanağı sunar.

20 bin TL limitli bir mevduat hesabının Fibabanka kuruluşu ile açılması halinde aylık 154 TL, ING Bank ile açılması halinde aylık 154 TL, Denizbank’la açılması halinde aylık 147 TL sabit yatırım getirileri elde edilir. 20 bin TL limitli mevduat hesabı için TEB bankası 98 TL, Burgan Bank 129 TL, Yapı Kredi 136 TL, Vakıf bank 136 TL aylık yatırım kazancını, mevduat hesabı bünyesine aktarır.

En karlı banka yatırım araçları arasında yer alan mevduat hesapları ile elde edilen bu kazançlar, hesapların minimum 30 ay vadeli seçenekler üzerinden açtırılması ile sağlanır. Hesap açılışları için Fibabanka, ING, Denizbank, TEB, Burgan Bank, Yapı Kredi, Vakıf Bank kuruluşlarının kişiye en yakın şubelerine, nüfuz cüzdanı ile ziyaret sağlanılarak, gişe bölümlerinden hesap açılışları sağlanır.

Continue Reading

Bankacılık

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Published

on

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin aldığı en yüksek kredi, ihtiyaç kredisi sınıfları için maksimum 50.300 TL olarak belirlenmiştir. Asgari ücretliler, bu kredi çeşidi haricinde diğer kredilerden, asgari maaş değerinin yarısını geçmeyecek şekilde hesaplanan aylık taksit ödemeleri miktarlarına bağlı olarak yararlanılır.

Asgari Ücretliler Burgan Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Burgan Bank’tan en yüksek kredi, 50 bin TL değerinde sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar ise şöyledir:

 • Bu kredi için maksimum 60 ay vade süreli ödeme koşullarından yararlanırlar.
 • Faiz oranı ve dosya masrafları etkisi ile kredinin toplam geri ödemesini 70 bin TL olarak yaparlar.
 • 60 ay vade kapsamında kredi için aylık 1.211 TL taksit ödemesi sağlarlar.

Burgan Bank’ın asgari ücretlilere yönelik sunduğu en avantajlı kredisi ise 15.560 TL tutarında sunduğu ihtiyaç kredisidir. Bu kredi asgari ücretiler için % 1,32 faiz üzerinden kullandırılırken, aylık ödeme planı taksitlerinde 259 TL rakamında düşük değerler talep edilir.

Asgari Ücretliler ING Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere ING Bank’tan en yüksek kredi, 50.297 TL limit rakamı ile sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi için 12, 24, 48 ve 60 ay vade seçeneklerinden yararlanma olanağı sunulur.
 • 48 ay vade ile kullanılan asgari ücretlilere uygun kredi için aylık 1.162 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredinin 60 ay vade üzerinden ayarlanan aylık ödemleri ise 1.200 TL olarak belirlenir.
 • Krediye başvuru için asgari maaş tutarını belirten maaş bordrosu ile ING şubelerine müracaat sağlanır.

Asgari ücretliler için ING Bank tarafından sunulan en avantajlı kredi ise 15 bin TL limit ile kullandırılan, % 0,89 faiz oranı kapsamında düşük faiz değeri ile sunulan ihtiyaç kredisidir. Bu kredi kapsamında aylık 227 TL değerinde düşük ödeme planı taksitleri ile asgari ücretlilere kredi kullandırılır.

Asgari Ücretliler Türkiye Finans’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Türkiye Finans’tan en yüksek kredi, 50.300 TL olarak verilir. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 60 ay vade süresi ile kullanılma özelliği taşır.
 • Kredi için talep edilen aylık ödeme planı taksitleri, 1.212 TL olarak belirlenir.
 • Kredi başvurusu için maaş bordrosu ile birlikte Türkiye Finans şubelerine başvurular sağlanır.
 • Kredinin dosya masrafları ile birlikte toplam geri ödemesi 60 ay vade sonunda 71.500 TL olarak yapılır.

Asgari Ücretlilerin En Fazla Ne Kadar Kredi Çektiğinin Hesaplaması

Asgari ücretlerinin en yüksek kredi alımı hesabı için izlenen adımlar şöyledir:

 • İlk aşamada kişinin aldığı asgari ücret tutarı bilgisi öğrenilir.
 • En düşük değer ile asgari maaş alımı sağlayan bir kişi 2. 324 TL kazanç sağlar.
 • Alınan maaş değerinin % 50’si yani yarısı alınır.
 • 324 TL maaş değerinin yarısı, 1.162 TL olarak hesaplanır.
 • Maaş değerinin yarısının hesaplanması ile elde edilen rakam kadar aylık ödeme planı taksiti olan bir kredi, banklardan kullanılabilir.

Bu adımlar ile asgari maaş ücretinin yarısını geçmeyecek şekilde talep edilen ve maksimum 50.300 TL değerinde olan kredilerin bankalardan kullanıldığı hesaplanır.

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin en yüksek konut kredisi, 81.780 TL olarak sunulur. Asgari ücret alanların 50.300 TL hesaplama rakamını aşarak kullanabildikleri ve istisnai olan tek yüksek limitli kredi, konut kredisi çeşididir.

Konut kredisi kullanımında alının asgari maaşın yarısını gelmeyecek şekilde aylık taksitler 120 ay vade seçeneği kapsamında ayarlanır. Bu ayarlamaya bağlı olarak asgari ücretliler bankalardan maksimum 81.780 TL limitli ve aylık 1.162 TL ödeme planı taksitli ev kredileri kullanımı sağlarlar.

Continue Reading

Bankacılık

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Published

on

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

2020 memurlara özel kredi sunan bankalar, faiz rakamları hakkında bilgiler aktarılırken, Denizbak’ın % 1,89 faiz ile ihtiyaç kredisi sunduğuna değinilir. ING Bank memurlara özel kredisi % 0,89, Vakıfbank memurlara özel kredi, % 0,98, Akbank memurlara özel kredi % 1,25 faiz oranları üzerinden kullanılırlar. Halkbank ise % 1,59 faiz oranı ile memurlara özel ihtiyaç kredisi sunar.

Denizbank’tan Memura Özel Kredi

Denizbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Denizbank memurlara özel kredi, maksimum 60 ay vade süresi seçeneği ile sunulur.
 • Kredinin faiz oranı % 1,89 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfı kapsamında maksimum 55 bin TL limit ile kullandırılır.
 • Kredi için başvurular, memur kimlik kartları ile birlikte, Denizbank şubelerinden sağlanır.

ING Bank’tan Memurlara Özel Kredi

ING Bank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • ING Bank’ın memurlara özel kredisi, maksimum 50 bin TL limit üzerinden kullandırılır.
 • Kredi için maksimum 60 ay vade süresi olanağı sunulur.
 • Kredi limitinin % 0,5’i kadar maddi karşılık, kredi tahsisi ücreti olarak talep edilirken kredinin faiz oranı % 0,89 olarak belirlenir.
 • Kredinin çeşidi ise ihtiyaç kredisi olarak belirlenmiştir.
 • Krediden yararlanmak için ING Bankası şubelerine bireysel başvurular sağlanır.

Vakıfbank’tan Memurlara Özel Kredi

Vakıfbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Vakıfbank’ın memurlara özel kredi çeşidi, maksimum 70 bin TL değerinde kullandırılır.
 • Kredi için uygulanan vade süresi ise maksimum 60 ay olarak belirlenir.
 • Kredi, sadece Vakıfbank’tan memur maaşı ödemesi alan Vakıfbank müşterilerine sunulur.
 • Başvurular için Vakıfbank şubelerine müracaat sağlanır.

Akbank’tan Memurlara Özel Kredi

Akbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 75 bin TL limit üzerinden talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,25 olarak belirlenirken, kredi için maksimum 60 ay vade ile ödeme seçeneğinden yararlanılır.
 • Kredi kullanım ücreti kapsamında talep edilen ödeme ise 50 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi çeşidi ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılırken, kredinin ödemlerine başvurudan 3 ay sonra ertelemeli koşullar kapsamında başlanır.
 • Krediye başvurular ise Akbank şubelerinden bireysel olarak gerçekleştirilir.

Halkbank’tan Memurlara Özel Kredi

Halkbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfında ve maksimum 60 ay vade süresi seçeneğinden kullandırılır.
 • 30 bin TL limit ile kullanılan kredi için aylık 285 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,59 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi başvuruları Halkbank şubelerinden sağlanır.

Memurlara Özel Kredi Başvurusu Evrakları Nelerdir?

Memurlara özel kredinin müracaat evrakları:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Maaş bordrosu,
 • İsme kayıtlı elektrik, su veya telefon faturası,
 • Memur kimlik kartı,
 • İkamet belgesi,

Bu belgeler ile bankaların şubelerine ziyaret sağlanarak memurlara özel kredilerden faydalanılır.

Memurlara Özel Kredi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Memurlara özel kredi müracaatı için izlenen adımlar şöyledir:

 • Kredi kullanacaklar kendilerine en yakın olan Denizbank, ING, Vakıfbank, Akbank, Halkbank şubelerinden tercih ettiklerine giderler. Bu seçenekler arasında sadece Vakıfbank kendi bünyesinden maaş alan memurlara kredi kullandırır.
 • Bank şubelerinde yer alan müşteri temsilcileri ile görüşme sağlanıp, memurlara özel krediden yararlanılmak istendiği aktarılır.
 • Nüfus cüzdanı, memur kimlik belgesi, gelir belgesi, isme kayıtlı fatura evrakları bankaya teslim edilir.
 • Müşteri temsilcileri danışmanlığında ‘’ memurlara özel ihtiyaç kredisi başvuru formu’’ doldurulup imzalanır.

Bu adımlar ile memurlara özel kredi başvurusu tamamlanır. Form doldurma işlemi sırasında iletilen kimlik ve telefon bilerli sayesinde, banka verilen cep telefonu numarasını arayarak kredi sonucu hakkında bilgilendirme sağlar. Bilgilendirme kapsamında onay alanlar, şubeye tekrar davet edilirler. Bu davet sırasında kullanılan kredinin değeri nakit olarak şebdeb teslim alınır.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.