Connect with us

Senetle para

Senetle Para Veren Yerler 2019 (Güvenilir Firmalar!)

Published

on

senetle para veren yerler

Senetle para veren yerler 2019 yılında da en çok arananlar arasında. Nakit ihtiyacı olan ama kredi notunun düşük sebebiyle kredi çekemeyen vatandaşlar senetle para veren yerler için merak içinde. Bu yazımızda senetle para veren yerler, sarraflar (kuyumcu), bankalar ve finans kuruluşları, faktoring şirketleri ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayrıca senetle para veren yerlerin numaraları ve adresleri de yazımız içerisinde yer alacak. Ancak önceden belirtmeliyiz ki, bu makale içeriğinde bulunan tüm bilgiler İnternet üzerindeki farklı kaynaklardan derlenmiş olup, güvenilirlik konusunda sitemiz ve yöneticileri sorumlu değildir. Eğer siz de acil nakit sıkıntısı çekiyorsanız, bankalardan kredi kullanamıyor ve acil olarak paraya ihtiyacınız varsa, yazımızın devamında aktardığımız bilgileri ilgiyle takip ederek para bulabileceğiniz diğer kuruluşları değerlendirebilirsiniz.

[epcl_box type=”error”]Senetle para veren yerleri seçerken dikkatli olmanızda fayda var. Eğer kredi çekebiliyorsanız öncelikle mutlaka kredi çekme yolunu değerlendirmelisiniz. Senetle para veren yerler banka kredilerinden daha yüksek faiz oranları isterler. Yasal olup olmadığını iyi araştırmalı, yasa dışı yöntemlere başvurarak para alışverişinde bulunmamalısınız![/epcl_box]

Senetle Para Veren Yerler

[epcl_custom_ads id=”1″]

Eğer acil nakit ihtiyacında iseniz ve para alabileceğiniz bir kuruluş bulduysanız, bu şekilde bir para alışverişi yapmadan önce elbette dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunların en başında ise para alacağınız kişi veya kurumun bu işi yasal olarak yapıp yapmadığıdır. Eğer yasal olmadığını düşünüyorsanız, bu kişilerden ve firmalardan mutlaka uzak durmalısınız. Yasa dışı yöntemler ve tefecilerden kaçınmalısınız.

Senetle para veren, senetle kredi veren yerlerden para alırken anlaşma esnasında bahsedeceğimiz noktalara dikkat ederek anlaşmalar yapmalı, bu anlaşmaları karşılamayan veya sizlere güven vermeyen kişilerle asla çalışmamalısınız. Senetle para alırken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

 • Senetle para ya da senetle kredi alırken alacağınız zaman mutlaka her işlem için ayrı senet yapın.
 • Senetle para değil de senetle eşya alıyorsanız her eşya için ayrı senet hazırlatın.
 • Senetle para alırken her senedin üstünde “Nama yazılıdır, ciro edilemez” ifadesini görmeniz lazım. Aksi taktirde işlem yapmayın.
 • Senetle para ya da eşya aldıysanız 7 gün içerisinde vazgeçme hakkınız vardır. Unutmayın.
 • Senetle eşya ya da para alırken seneti doldurmadan asla ve asla imzalamayın.
 • Senet borcunuzu her ödediğinizde alacağınız senetlerin üstündeki imzanın size ait olduğunu doğrulayın.

BDDK Onaylı Finansman Şirketleri Hangileridir?

[epcl_custom_ads id=”1″]

Senetle para veren yerleri öğrenmeden önce mutlaka bu seçeneği de göz önünde bulundurun.Muhtemelen daha önce bu seçenekle karşılaşmadınız ama artık sonuca yönelik adımlar atabileceksiniz. BDDK onaylı finansman firmaları kısa ya da orta vadelerde para alabileceğiniz kurumlardır. Buralardan ev eşyası ya da otomobil almak için de para alabilirsiniz. Her ne kadar finansman şirketleri önceliği araç alımları için değerlendirse de bazıları borç gibi para da vermektedir.

BDDK Onaylı Finans Şirketleri ve Şartları

bddk onaylı finans şirketleri

Senetle para almak istiyorsanız, BDDK onaylı finans şirketlerini de tercih ederek işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ancak bu şirketlerle de çalışmadan önce de uyulması gereken bazı şartlar bulunuyor;

 • Alacağınız paranın geri ödeme süresi 180 gün yani 6 aydır. Yani 6 ay içerisinde borcunuzu ödemeniz gerekir.
 • Finansman şirketlerinden alacağınız kredi için faiz, dosya masrafı ve ana para süre sonunda hepsi birden alınır.
 • Kredinizin faizleri, vadeniz ve diğer masraflar krediyi çektiğiniz zamanda ne ise vade bitimine kadar aynı kalır. Değişen piyasa şartları bu oranlı değiştirmez.

[epcl_box type=”success”]Senetle para veren yerler arıyorsanız mutlaka önceliği BDDK onaylı şirketlere vermelisiniz.[/epcl_box]

 

[epcl_custom_ads id=”1″]

BDDK Onaylı Finans Şirketleri İletişim Bilgileri – Telefon

BDDK onaylı finans şirketleri ile çalışmak istiyorsanız, altta yer alan iletişim bilgileri ile ulaşabilirsiniz;

 • ALJ FİNANSMAN A.Ş. – 0 216 643 0 444
 • DORUK FİNANSMAN A.Ş. – 0 212 336 89 00
 • EVKUR FİNANSMAN A.Ş. – 0 850 808 81 23
 • HEMENAL FİNANSMAN A.Ş. – 0850 222 0 415
 • KOÇ FİAT KREDİ FİNANSMAN A.Ş. – 0212 337 08 00 & 0212 347 47 70
 • KOÇ FİNANSMAN A.Ş. – 0212 337 08 00 & 0212 347 47 70
 • MERCEDES BENZ FİNANSMAN TÜRK A.Ş. – 444 62 19
 • ORFİN FİNANSMAN A.Ş. – 0216 645 59 00
 • ŞEKER MORTGAGE FİNANSMAN A.Ş. – 444 33 77
 • TEB FİNANSMAN A. Ş. – 0212 355 20 00
 • TIRSAN FİNANSMAN A. Ş. – 0 216 311 19 99
 • TURKCELL FİNANSMAN A. Ş. – 0850 200 0532
 • VFS FİNANSMAN A. Ş. – 0 216 655 75 00
 • VOLKSWAGEN DOĞUŞ FİNANSMAN A.Ş. – 444 5 833

Senetle Para Veren Faktoring Şirketleri

Kredi kullandırmak için hizmet veren faktoring şirketleri kredi finansmanı hizmeti de sunmaktadır. Burada yer alan bilgiler ışığında siz de senetle para veren faktoring şirketleri arasında size en uygun olanı seçip kredi kullanabilirsiniz. Senetle para veren faktoring şirketi seçerken BDDK faktoring onaylı olmasına dikkat edin. BDDK onaylı faktoring şirketleri için tıklayın. Bu listede olmayan hiçbir şirkete de güvenmemelisiniz.

Bulunduğunuz yere en yakın faktoring şirketini bulmak için Google’a girin ve arama kısmına “faktoring” yazın. Enter tuşuna bastıktan sonra üst kısımdan “Haritalar” yazısına tıklayın. Bu sayfada bulunduğunuz yerin yakınlarındaki faktoring şirketlerinin telefon ve adres detaylarına erişebilirsiniz. Ayrıca bunu hem telefondan hem de bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. Senetle para veren yerler yazımızın devamında farklı alternatifler de mevcuttur.

Senetle Para Veren İkrazatçılar

[epcl_custom_ads id=”1″]

Öncelikle ikrazatçı ne demek konusuna bir açıklık getirelim. Sürekli ve kabul görmüş meslek halinde, faiz ya da herhangi bir başka şey karşılığında ya da ipotek vasıtasıyla borç para verme işini yapan, ya da bu işe aracı olan kişilerdir. Bu kişiler BDDK tarafından faaliyet iznine sahiptir. Aslında ikrazatçı, temel olarak faktoring şirketlerinin şahıs neznindeki adıdır. Ülkemizde ikrazatçıdan borç para almak zorlu bir süreçtir. Geçmiş yıllara oranla ikrazatçı sayısı da düşmüştür. İkrazatçılar genelde büyük şehirlerde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi…) faaliyet gösterirler. Son yıllarda ikrazatçılar faktoring firmalarına dönüştüğünden bu tür yerleri bulmak bir hayli zordur. Bulabildiğimiz senetle para veren yerler arasında ikrazat firmaları aşağıdaki gibidir:[su_table responsive=”yes”]

Yaygın ikrazat Gayrettepe Mahallesi Şehit Ahmet Sok. Mecidiyeköy İş Merkezi No:114, 34387 Beşiktaş/Istanbul 0212 272 01 88
Uysal ikrazat Mecidiyeköy Mahallesi Büyükdere Cad. Akabe İş Merkezi No:78 D:201, 34330 Şişli/İstanbul 0212 274 79 60
Altan ikrazat Topçular Mahallesi Kışla Cad. Gün İş Merkezi No:41 D:15, 34055 Eyüp/Istanbul 0212 612 25 25
Arda Finans ikrazat Fulya Mahallesi, Han Sk No:86, 34387 Şişli/İstanbul 0212 444 14 70

[/su_table]

Senetle Para Veren Tefeciler – İnternet Üzerinden

senetle para verene yerler 2019

[epcl_custom_ads id=”1″]

Öncelikle şunu net olarak belirtmeliyiz: Bu tip insanlardan uzak durmaya çalışın ya da internet tefecilerinden para alacaksanız bile çok dikkatli olun. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde bulabileceğiniz tefecilerin neredeyse hepsi insanları dolandırmak üzerine hareket ederler. Boşu boşuna elinizdeki paradan da olmayın. Bu tip riskleri almamanız önerilir. Genelde ön ödeme talep ederek kredi çıkartacağını söyler ancak kredi çıkartmadan ortadan yok olurlar.

Günümüz şartlarında senetle araba, senetle motor, senetle eşya satın almak son derece basit bir hal aldı. Dilerseniz senetle aldığınız araba, motor ya da eşyayı satarak nakite de çevirebilirsiniz ama değerinin altına satmamaya çalışın. İhtiyacınız olduğunu belli etmeyin. Eğer ihtiyacınız olduğunu belli ederseniz çok düşük fiyatlar sunarak elinizden bu ürünü almaya çalışabilirler.

Senetle Eşya Veren Yerler

Senetle eşya almak için öncelikle senetle eşya veren yerleri bulmanız gerekir. Bu firmalar arasında en çok bilinenleri aşağıdaki gibidir. Bu firmalar uzun yıllardır hizmet veren, güvenilir firmalardır.

 • Evkur
 • Mutlu Evim
 • Yiğit Alışveriş
 • Çetinler A.Ş.

Senetle eşya veren ve size yakın olan diğer firmaları bulmak için daha önce yaptığımız gibi harita üzerinden arama yöntemini kullanacağız. Google’a girin ve arama kısmına senetle eşya yazın. Aradığınızda üst kısımdan haritalar seçeneğine tıklayın ve size yakın olan senetle eşya veren yerleri görün. Sonrasında giderek alışveriş yapabilirsiniz. Eğer direkt olarak senetle para veren yerler arıyorsanız üstteki seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Senetle Araba Veren Yerler Firmalar

[epcl_custom_ads id=”1″]

Bazı otomobil bayileri sizi banka ile uğraştırmadan ve sizden peşinat istemeden araba satmaktadır. Bu bayiler senetle para veren yerlerden farklı olarak senetle araba veren yerler olarak geçer. Eğer araba almak istiyorsanız senetle para veren yerler yerine bu tip bayilere ve firmalara aşağıdan bakabilirsiniz.

Wowwo Senetle Araba

wowwo senetle araba

Wowwo adlı firma Yeşil Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. % 30 peşinat ile 36 ay yani 3 yıla kadar vade seçenekleri ile araba almanızı sağlıyor. Dilerseniz wowwo.com üzerinden daha fazla bilgi alabilir ya da 0212 709 81 81 numaralı telefon üzerinden sorularınızı sorabilirsiniz.

Fuzuloto senetle araba

fuzuloto senetle araba

Fuzulev isimli sistemi ile tanınan firma senetle araba veren firmalar arasındadır. Sadece taksitlerinizi ödeyerek ve çekiliş sistemine dahil olarak araba sahibi olabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için fuzuloto.com adresini ziyaret edebilir, firmanın fiziksel mağazalarına giderek bilgi alabilir ya da 444 6 313 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Birarabam senetle araba

birarabam senetle araba

Senetle araba veren yerler arasında revaçta olan Birarabam firması son derece uygun koşullarda maddi durumu kredi çekmeye elverişli olmayan vatandaşları araba sahibi yapmak üzerine hareket etmektedir. Eğer senetle araba almak istiyorsanız Birarabam firmasını da mutlaka değerlendirmelisiniz. Siteleri olan Birarabam.com ve 444 23 53 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Eminoto senetle araba

eminoto senetle araba

Eminevim sistemi ile binlerce aileyi evsahibi yapan firma Eminoto ile de insanları araba sahibi yapmayı amaçlamaktadır. Sektörünün en güçlü firmalarından olan Eminoto ile ilgili aklınıza takılan soru ya da sorunların cevabı için Eminevim mağazalarını ziyaret edebilir, eminoto.com.tr üzerinden bilgi alabilir ya da 444 36 46 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Otovadeli senetle araba

otovadeli senetle araba

Tıpkı diğer senetle araba veren yerler gibi Otovadeli de senetle araba sahibi yapmaktadır. 3 yıl yani 36 aya kadar taksit seçeneğinden yararlanarak araba sahibi olabileceğiniz Otovadeli’de her ne kadar satış ağı diğer firmalara göre daha düşük olsa da değerlendirilmesi gereken firmalardan biridir. Dilerseniz otovadeli.com adresine girerek soruların cevaplarını bulabilir ya da 0 (216) 511 15 55 numaralı telefon veya 0530 443 16 57 numaralı Whatsapp hattından bilgi alabilirsiniz. Otovadeli şimdilik sadece İstanbul, Ankara, Antalya ve Kocaeli’de hizmet vermektedir.

Biz kredinizi çekelim siz ödeyin!

Eğer bankalardan kredi çekemiyorsanız ve yukarıda anlatılan yöntemleri de deneyip sonuç alamadıysanız şimdi anlatacağımız yöntemi değerlendirmenizi öneririz. Bazı şahıs şirketleri sizin yerinize kredi çekiyor ve siz ödemelerini onlara yapıyorsunuz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şudur: Kredi çekildikten sonra sizin adınıza kredi çeken şahıs şirketleri üzerine kendi komisyonlarını eklerler. Bu yöntemle kredi çekebilirsiniz ama neredeyse bankaya ödediğiniz faiz kadar da bu şirkete ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Mesela bankaya 2500 TL faiz ödüyorsanız 2500 TL de size krediyi çeken şahıs şirketine ödemeniz gerekir. Bu tutarların tamamen örnek olarak verildiğini ve ödeyeceğiniz tutarın artabileceği ya da azalabileceğini unutmamalısınız. [su_box title=”Önemli bilgi” style=”soft” box_color=”#56a642″]Eğer imkanınız varsa lütfen bu tür seçeneklere yönelmeyin. Başka bir yerden borç para bulmaya çalışın. Tefeciler ve bu tür şirketler size çok fazla ödeme yükü çıkartabilir ya da kötü muameleye maruz kalabilirsiniz. Yine de mecburen seçecekseniz de güvenilir bir yerden almaya özen gösterin.[/su_box]

Faturalı Hatta Kredi 2019

[epcl_custom_ads id=”1″]

Eğer faturalı hat kullanıyorsanız hattınıza kredi veren kişiler bulabilirsiniz. Bunun için kullandığınız faturalı hattı en az 6 aydır kullanıyor ve faturalarını düzenli olarak ödüyor olmalısınız. 36 ay yani 3 yıla kadar vade seçeneği olan bu kredi için 500 TL ve 8 Bin TL arasında kredi alabilirsiniz.

Eğer en az 6 aydır faturalı hattı kullanıyorsanız kullandığınız operatörün (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) size en yakın bayisine uğrayın. Yeni bir telefon ya da cihaz alın ve o telefonu tekrar aldığınız bayiye satın. Burada dikkat etmeniz gereken şudur: Aldığınız telefonu bazen yarı fiyatına satmak zorunda kalabilirsiniz. Onun için yakındaki telefonculara da bir sorun kaç para vereceklerini. Garantili ve sıfır olduğunu da belirtin. Bu fiyatın artmasını sağlayacaktır. Hatta zamanınız varsa Sahibinden ve Letgo gibi siteler üzerinden de satabilirsiniz. Böylece daha yüksek bir fiyattan satmış olacaksınız.

Sicilim bozukken kredi kartı alabilir miyim?

[epcl_custom_ads id=”1″]

Eğer aşağıda belirttiğimiz adımları harfiyen yerine getirirseniz siciliniz bozuk olsa bile kredi kartı alabilirsiniz.  Daha önce yaşadığınız darboğaz sebebiyle bankanız size kredi ya da kredi kartı vermeyebilir. Bunu aşmak için şu adımları izleyerek 4 ay kadar kısa bir sürede yüksek limitli bir kredi kartına sahip olabilirsiniz.

 • Eğer bankalara borcunuz varsa onları ödemeye çalışın ya da yapılandırarak ödeme yolunu seçin.
 • Bundan önce kredi kartı, kredi ya da hesap gibi hiçbir şekilde işlem yapmadığınız bir banka belirleyin. Bu bankadan bir vadesiz hesap açın.
 • Elinizden geldiği kadar bu hesaba para yatırın ve o parayı dikkatli harcayın. Böylece paranız orada birikecektir.
 • Bütün alışverişlerinizi, fatura ödemelerinizi vs. o hesap üzerinden yapın.
 • En az 3 ay boyunca bu hesabı bu şekilde kullanın.
 • Kullandığınız hesaba ait olan bankaya kredi kartı başvurusu yapmadan 1 ay kadar önce hesapta mümkün olduğunca çok para biriktirmeye bakın.
 • Ardından 4. ayın sonunda ilgili bankaya kredi kartı başvurusunda bulunun. Bu noktada düşük ya da orta seviyede limiti olan bir kart başvurusu yapmak her zaman daha sağlıklı olacaktır. Daha sonra limiti arttırıp kredi çekmeyi de daha kolay hale getirebilirsiniz.
 • 3 ay kadar bu kredi kartını kullanın ve ödemelerinizi düzenli olarak yapmaya özen gösterin. Ardından limit yükseltme talebinde bulunun.
 • Ardından kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz. Böylece yeni bir kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Continue Reading
21 Comments

21 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.