Connect with us

Kredi

Faturalı Hatta Kredi Çıkar mı? 2019

Published

on

Faturalı hatta kredi

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Kredi notunuzdan dolayı kredi çekemiyorsanız faturalı hatta kredi imkanlarını araştırmanızı öneririz. Ülke ekonomisinin durumuna paralel olarak her geçen gün bankalara borçlu sayısı da artmaktadır. Borçlu sayısının yanı sıra kredi notunu düşüren birçok banka müşterisi de bulunmaktadır. Kredi notunun ne olduğuna kısaca değinirsek; bankalar kendi aralarında yaptıkları bir anlaşma sonucu kredi verecekleri müşterinin ya da kredi kartı verecekleri müşterinin ödeme düzeni ve harcama limitleri ile ilgili detayları analiz ederek puan vermektedir.

Bir nevi öğrenci karnesi gibi düşünebilirsiniz.

[epcl_custom_ads id=”1″]

Kendine has bir algoritması olan bu kredi notu sisteminde düşük nota sahip olanlara bankalar genellikle kredi vermemektedir. Bu sebepten ötürü nakit ihtiyacı duyan kişiler çeşitli yollara başvurmaktadır. Bu yollardan biri de faturalı hat üzerinden kredi çekmek konusudur. Faturalı hatta kredi 2019 yılında şu şekilde uygulanabilir: Telefonunuz faturalı hat ise telefonunuzun faturasına yansıtılacak şekilde kredi çekebilmeniz söz konusudur. Bu yönteme sadece kredi notu düşük olanlar değil herhangi bir işte çalışmayıp gelir belgesi olmayanlar da sıkça başvurmaktadır. Oldukça yeni bir yöntem olan bu konuda henüz fazla kişi kredi çekimi yapmamışken kredi çekimini yüksek şans ile siz de gerçekleştirebilirsiniz. Peki faturalı hattınıza nasıl kredi çekeceğiniz konusuna değinecek olursak;

Faturalı Hat Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

Telefonunuzda kullandığınız hat faturalı ise bu hat üzerine kredi çekme şansına sahipsiniz. Bunun için iki yol bulunmaktadır. Lakin bu yöntemleri anlatmadan önce telefonunuzda kullandığınız hat için sağlanması gereken bazı şartların olduğunu söylemeliyiz.

Faturalı Hatta Kredi Şartları

 • Bu şartlara bakacak olursak telefon hattınızın en az 3 aydır faal bir şekilde kullanılıyor olması gerekmektedir.
 • Ayrıca faturalarınızın düzenli bir şekilde ödenmesi de bir artı olarak hanenize yazılacaktır.
 • Kullandığınız hat ise Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hattı olmalıdır.
 • BIMCELL, AskerCELL, KKTCCELL gibi hatlar bu hizmetin kapsamı dışındadır.

[epcl_custom_ads id=”1″]

Faturalı Hatlara Kredi (2019) Alma Yöntemleri

Hattın üzerine kredi çekme yöntemlerine bakacak olursak;

[epcl_icon icon=”fa-money” size=”16″ color=”red”][/epcl_icon]Birinci yöntem aslında çoğumuzun sürekli yaptığı bir işlemdir. Daha doğrusu öğrenciler ve acil para ihtiyacına sıkışan kişiler tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. Eğer faturalarınızı düzenli ödüyorsanız ve üç aydan fazla bir süredir faal olarak hattınızı kullanıyorsanız operatörünüzün bağlı olduğu şubelerden birine gidiniz. Örneğin Türk Telekom faturalı hat kullanıyorsanız yaşadığınız şehirde Türk Telekom şubesine gidin. Burada hattınız üzerine telefon almak istediğinizi söyleyin. Şube çalışanın sizden istediği talimat adımlarını uygulayın. Eğer operatörünüz puanınızı yeterli görürse, puanınız seviyesine denk bir telefon alabilme şansına sahip olursunuz. Bu telefonu aldığınız zaman tekrar şubeye ya da başka bir telefoncuya satabilirsiniz. Lakin sıfır dahi olsa bu tür satımlarda bayiler veya telefoncular piyasanın çok daha altında fiyat vermektedir. Örneğin 5000 TL’lik bir telefon için 4700 ya da 4600 TL gibi fiyatlar vermektedir. Çok fazla kırıma uğramadan telefonunuzu satmak istiyorsanız çeşitli sosyal ağ ya da ikinci el ürün satış uygulamalarını kullanarak başka kişilere 50 100 TL gibi daha düşük fiyattan satabilirsiniz. Böylece faturalı hattınız üzerine 5000 TL kredi çekmiş sayılırsınız.

[epcl_custom_ads id=”1″]

[epcl_icon icon=”fa-angle-double-right” size=”16″ color=”red”][/epcl_icon]İkinci yöntem ise birinci yöntemdeki olaya benzemektedir. Lakin bazı farklılıkları bulunmaktadır. Genelde telefoncuların kullandığı bu yöntem ise şöyle işlemektedir. Bir telefoncuya gittiniz ve telefoncudan bir telefonu seçtiniz. Telefonun bedeli 3200 TL olsun diyelim. Telefoncu size telefonu vermez bunun yerine telefon satışı yapmış gibi belgeleri hazırlar ve imzalatır. Size de 3000 TL nakit verir. Sizin ödeyeceğiniz para 3200 TL’dir. 200 TL oradan kazanç sağlarlar. Sonrasında size telefonu vermediği için telefonu da başka birine 3200 TL’ye satarlar o şekilde de 200 300 TL kazanırlar ve toplamda bir telefondan ortalama 400 500 TL kazanmış olurlar. Bu yöntem internet ortamlarında son zamanlarda faturalı hatta kredi şeklinde geçmektedir.

[epcl_custom_ads id=”1″]

Turkcell Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Eğer telefonunuzda kullandığınız hattın operatörü Turkcell ise ve hattınızı 3 aydan fazladır kullanıyorsanız bulunduğunuz şehirde size en yakın Turkcell şubesine gidin. Hattınız üzerine telefon almak istediğinizi belirtin. Yapılan araştırma sonucunda uygun görülürse hattınızın topladığı puanlara göre size telefon modelleri sunulacaktır. Bu telefonlardan birini alarak telefonculara ya da başka bir şahsa satarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

[epcl_box type=”notice”]Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kredi kartı son ödeme saati[/epcl_box]

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Vodafone hattınız üzerinde faturalı hat kredisi çekmek istiyorsanız faturalarınızı düzenli bir şekilde en az 3 aydır ödüyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartı sağlıyorsanız bir Vodafone şubesine giderek telefon almak istediğinizi söyleyin. Size uygun telefon modelini aldıktan sonra satarak nakit akışını sağlayabilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Alınır?

Vodafone ve Turkcell’den farklı olmayan bir şekilde Türk Telekom üzerinden faturalı hatta kredi çekebilirsiniz. Bunun için faturalarınızı düzenli ödüyor olmanız ve hattınızın en az 3 aydır kullanılıyor olması şartı yetmektedir. Bu şartları sağlayan aboneler şubelerden puanlarına göre telefon alarak telefonu sıfır kutusunda telefonculara veya bireysel şahıslara satarak nakit kazanabilirler.

[epcl_custom_ads id=”1″]

Faturalı Hatta Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nakit ihtiyacınız varsa ve faturalı hat üzerinden kredi çekmek gibi bir fikriniz varsa bazı hususlara dikkat etmelisiniz.
Faturalı hatta kredi dolandırıcılığı yaşamamak adına aşağıdaki örnekleri aklınızdan çıkartmayın. Bu adımları uygularsanız faturalı hatta kredi güvenilir mi sorusunu da aklınızdan silmiş olursunuz.

[epcl_icon icon=”fa-info-circle” size=”16″ color=”red”][/epcl_icon]Örneğin 2200 TL değerinde bir telefon alacaksanız bu telefonu aldığınız zaman en fazla 200 TL aşağısına satabilirsiniz. 2000 TL gibi bir rakama satarsınız. Hattınız üzerine aldığınız için ortalama 150 – 200 TL fiyat eklenir ve böylece ödeyeceğiniz paradan 400 lira civarı daha düşük bir para kazanırsınız.
[epcl_icon icon=”fa-info-circle” size=”16″ color=”red”][/epcl_icon]Bu noktada ödeme gücünüz yetersiz ya da bankadan kredi çekebiliyorsanız bu tür bir cihaz alımı pek önerilmez. Ayrıca aldığınız telefonu ne kadar sürede satacağınız konusunda kesin bir sonuç yoktur. Aldığınız telefonu bir ay sonrasında da satabilirsiniz. Bir ay beklemek belki de sizin ihtiyacınızın sınırları dışında çok fazla zamanı kapsamaktadır. Bu nedenle dikkat etmeniz gerekmektedir.

[epcl_custom_ads id=”1″]

[epcl_icon icon=”fa-info-circle” size=”16″ color=”red”][/epcl_icon]Ayrıca telefonunuzu satarken yasaların belirlediği şekilde ikinci el telefon satış formu ve belgelerini doldurmuş olun. Telefon için bu işlemleri yapmazsanız IMEI sizin üzerinize kayıtlı görüneceği için telefonunu sattığınız kişinin yanlış kullanım sonucunda emniyet işleri ile uğraşmak zorunda kalırsınız. Bu hususa dikkat etmeniz oldukça önemlidir.
[epcl_icon icon=”fa-info-circle” size=”16″ color=”red”][/epcl_icon]Bir diğer durum ise son dönemlerde yükselen bu piyasa için birçok kişi kredi vereceğini bahane ederek kapora adı altında ön ödeme istemektedirler. Sakın bu tür şeylere inanmayın. Dolandırılma ihtimaliniz yüksektir. Faturalı hattınız üzerine kredi çekerken kesinlikle operatörlere ait resmi şubeleri tercih edin. Böylece zarar görme ihtimaliniz ortadan kalkacaktır. Yukarıda saydığımız adımları uygulamazsanız muhtemelen faturalı hatta kredi şikayetleri yaparsınız. Bu da istenmeyen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu süreçte çevrenizden ya da internetten araştırma yaparak faturalı hatta kredi yorumları okumanız da istenmeyen durumlardan sizi koruyacaktır.

Faturasız Hatlara Kredi Çıkar mı?

Şimdiye kadar faturalı hattınız ile telefon alıp bunun satılması ile ilgili olarak ele geçen nakit miktarı için faturalı hatta kredi çekme işlemi olarak tanımladık. Hattı faturalı olmayan ve nakit ihtiyacı olan kişiler bu konuda faturasız hatları üzerine bu tür işlem yapıp yapamayacaklarını sıkça sormaktadırlar.

[epcl_custom_ads id=”1″]

[epcl_icon icon=”fa-arrow-circle-right” size=”16″ color=”red”][/epcl_icon]Böyle bir durum söz konusu değildir. Faturasız hattınızı faturalıya çevirdikten sonra 3 ay ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirirseniz eğer siz de yeni cihaz alma şansına kavuşursunuz. Bu şekilde bir cihaz almak için ikamet ettiğiniz şehirde size yakın bir operatörün (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi…) şubesine giderek hattınızı faturalıya çevirmek istediğinizi belirtin. Kısa bir süre içerisinde gerçekleşen işlemler sonucunda hattınız faturalı sisteme dönmüş olacaktır. 3 ay düzenli ödeme yaptıktan sonra sizde faturalı hattınız üzerine kredi çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bankacılık

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Published

on

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin aldığı en yüksek kredi, ihtiyaç kredisi sınıfları için maksimum 50.300 TL olarak belirlenmiştir. Asgari ücretliler, bu kredi çeşidi haricinde diğer kredilerden, asgari maaş değerinin yarısını geçmeyecek şekilde hesaplanan aylık taksit ödemeleri miktarlarına bağlı olarak yararlanılır.

Asgari Ücretliler Burgan Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Burgan Bank’tan en yüksek kredi, 50 bin TL değerinde sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar ise şöyledir:

 • Bu kredi için maksimum 60 ay vade süreli ödeme koşullarından yararlanırlar.
 • Faiz oranı ve dosya masrafları etkisi ile kredinin toplam geri ödemesini 70 bin TL olarak yaparlar.
 • 60 ay vade kapsamında kredi için aylık 1.211 TL taksit ödemesi sağlarlar.

Burgan Bank’ın asgari ücretlilere yönelik sunduğu en avantajlı kredisi ise 15.560 TL tutarında sunduğu ihtiyaç kredisidir. Bu kredi asgari ücretiler için % 1,32 faiz üzerinden kullandırılırken, aylık ödeme planı taksitlerinde 259 TL rakamında düşük değerler talep edilir.

Asgari Ücretliler ING Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere ING Bank’tan en yüksek kredi, 50.297 TL limit rakamı ile sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi için 12, 24, 48 ve 60 ay vade seçeneklerinden yararlanma olanağı sunulur.
 • 48 ay vade ile kullanılan asgari ücretlilere uygun kredi için aylık 1.162 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredinin 60 ay vade üzerinden ayarlanan aylık ödemleri ise 1.200 TL olarak belirlenir.
 • Krediye başvuru için asgari maaş tutarını belirten maaş bordrosu ile ING şubelerine müracaat sağlanır.

Asgari ücretliler için ING Bank tarafından sunulan en avantajlı kredi ise 15 bin TL limit ile kullandırılan, % 0,89 faiz oranı kapsamında düşük faiz değeri ile sunulan ihtiyaç kredisidir. Bu kredi kapsamında aylık 227 TL değerinde düşük ödeme planı taksitleri ile asgari ücretlilere kredi kullandırılır.

Asgari Ücretliler Türkiye Finans’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Türkiye Finans’tan en yüksek kredi, 50.300 TL olarak verilir. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 60 ay vade süresi ile kullanılma özelliği taşır.
 • Kredi için talep edilen aylık ödeme planı taksitleri, 1.212 TL olarak belirlenir.
 • Kredi başvurusu için maaş bordrosu ile birlikte Türkiye Finans şubelerine başvurular sağlanır.
 • Kredinin dosya masrafları ile birlikte toplam geri ödemesi 60 ay vade sonunda 71.500 TL olarak yapılır.

Asgari Ücretlilerin En Fazla Ne Kadar Kredi Çektiğinin Hesaplaması

Asgari ücretlerinin en yüksek kredi alımı hesabı için izlenen adımlar şöyledir:

 • İlk aşamada kişinin aldığı asgari ücret tutarı bilgisi öğrenilir.
 • En düşük değer ile asgari maaş alımı sağlayan bir kişi 2. 324 TL kazanç sağlar.
 • Alınan maaş değerinin % 50’si yani yarısı alınır.
 • 324 TL maaş değerinin yarısı, 1.162 TL olarak hesaplanır.
 • Maaş değerinin yarısının hesaplanması ile elde edilen rakam kadar aylık ödeme planı taksiti olan bir kredi, banklardan kullanılabilir.

Bu adımlar ile asgari maaş ücretinin yarısını geçmeyecek şekilde talep edilen ve maksimum 50.300 TL değerinde olan kredilerin bankalardan kullanıldığı hesaplanır.

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin en yüksek konut kredisi, 81.780 TL olarak sunulur. Asgari ücret alanların 50.300 TL hesaplama rakamını aşarak kullanabildikleri ve istisnai olan tek yüksek limitli kredi, konut kredisi çeşididir.

Konut kredisi kullanımında alının asgari maaşın yarısını gelmeyecek şekilde aylık taksitler 120 ay vade seçeneği kapsamında ayarlanır. Bu ayarlamaya bağlı olarak asgari ücretliler bankalardan maksimum 81.780 TL limitli ve aylık 1.162 TL ödeme planı taksitli ev kredileri kullanımı sağlarlar.

Continue Reading

Bankacılık

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Published

on

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

2020 memurlara özel kredi sunan bankalar, faiz rakamları hakkında bilgiler aktarılırken, Denizbak’ın % 1,89 faiz ile ihtiyaç kredisi sunduğuna değinilir. ING Bank memurlara özel kredisi % 0,89, Vakıfbank memurlara özel kredi, % 0,98, Akbank memurlara özel kredi % 1,25 faiz oranları üzerinden kullanılırlar. Halkbank ise % 1,59 faiz oranı ile memurlara özel ihtiyaç kredisi sunar.

Denizbank’tan Memura Özel Kredi

Denizbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Denizbank memurlara özel kredi, maksimum 60 ay vade süresi seçeneği ile sunulur.
 • Kredinin faiz oranı % 1,89 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfı kapsamında maksimum 55 bin TL limit ile kullandırılır.
 • Kredi için başvurular, memur kimlik kartları ile birlikte, Denizbank şubelerinden sağlanır.

ING Bank’tan Memurlara Özel Kredi

ING Bank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • ING Bank’ın memurlara özel kredisi, maksimum 50 bin TL limit üzerinden kullandırılır.
 • Kredi için maksimum 60 ay vade süresi olanağı sunulur.
 • Kredi limitinin % 0,5’i kadar maddi karşılık, kredi tahsisi ücreti olarak talep edilirken kredinin faiz oranı % 0,89 olarak belirlenir.
 • Kredinin çeşidi ise ihtiyaç kredisi olarak belirlenmiştir.
 • Krediden yararlanmak için ING Bankası şubelerine bireysel başvurular sağlanır.

Vakıfbank’tan Memurlara Özel Kredi

Vakıfbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Vakıfbank’ın memurlara özel kredi çeşidi, maksimum 70 bin TL değerinde kullandırılır.
 • Kredi için uygulanan vade süresi ise maksimum 60 ay olarak belirlenir.
 • Kredi, sadece Vakıfbank’tan memur maaşı ödemesi alan Vakıfbank müşterilerine sunulur.
 • Başvurular için Vakıfbank şubelerine müracaat sağlanır.

Akbank’tan Memurlara Özel Kredi

Akbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 75 bin TL limit üzerinden talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,25 olarak belirlenirken, kredi için maksimum 60 ay vade ile ödeme seçeneğinden yararlanılır.
 • Kredi kullanım ücreti kapsamında talep edilen ödeme ise 50 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi çeşidi ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılırken, kredinin ödemlerine başvurudan 3 ay sonra ertelemeli koşullar kapsamında başlanır.
 • Krediye başvurular ise Akbank şubelerinden bireysel olarak gerçekleştirilir.

Halkbank’tan Memurlara Özel Kredi

Halkbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfında ve maksimum 60 ay vade süresi seçeneğinden kullandırılır.
 • 30 bin TL limit ile kullanılan kredi için aylık 285 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,59 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi başvuruları Halkbank şubelerinden sağlanır.

Memurlara Özel Kredi Başvurusu Evrakları Nelerdir?

Memurlara özel kredinin müracaat evrakları:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Maaş bordrosu,
 • İsme kayıtlı elektrik, su veya telefon faturası,
 • Memur kimlik kartı,
 • İkamet belgesi,

Bu belgeler ile bankaların şubelerine ziyaret sağlanarak memurlara özel kredilerden faydalanılır.

Memurlara Özel Kredi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Memurlara özel kredi müracaatı için izlenen adımlar şöyledir:

 • Kredi kullanacaklar kendilerine en yakın olan Denizbank, ING, Vakıfbank, Akbank, Halkbank şubelerinden tercih ettiklerine giderler. Bu seçenekler arasında sadece Vakıfbank kendi bünyesinden maaş alan memurlara kredi kullandırır.
 • Bank şubelerinde yer alan müşteri temsilcileri ile görüşme sağlanıp, memurlara özel krediden yararlanılmak istendiği aktarılır.
 • Nüfus cüzdanı, memur kimlik belgesi, gelir belgesi, isme kayıtlı fatura evrakları bankaya teslim edilir.
 • Müşteri temsilcileri danışmanlığında ‘’ memurlara özel ihtiyaç kredisi başvuru formu’’ doldurulup imzalanır.

Bu adımlar ile memurlara özel kredi başvurusu tamamlanır. Form doldurma işlemi sırasında iletilen kimlik ve telefon bilerli sayesinde, banka verilen cep telefonu numarasını arayarak kredi sonucu hakkında bilgilendirme sağlar. Bilgilendirme kapsamında onay alanlar, şubeye tekrar davet edilirler. Bu davet sırasında kullanılan kredinin değeri nakit olarak şebdeb teslim alınır.

Continue Reading

Devlet Destekli

2020 KOSGEB Kredisi Kimlere Verilir?

Published

on
2020 KOSKEG kredisi alanlar, gıda, tarım, tütün, tekstil, kağıt, ürünleri imalatı yapmak amacıyla orta ölçekli işletme açmaya karar verenler ve yazılım alanı ile ilgili firma açılışı hedefi olan girişimciler olarak belirlenmiştir. Kendi sermayeleri ile bu alanlarda işletme açılışı sağlayan ve KOSGEB girişimcilik sertifikası alan 18 yaşın üstünde olan bireyler, KOSGEB kredisi alma hakkına sahip olan kişilerdir.

KOSGEB Kredisi Alım Şartları Nelerdir?

KOSGEB kredisi edinme koşulları:

 • Temiz bir sicile sahip olma,
 • Girişimcilik sertifikası edinme,
 • TC vatandaşı olmak,
 • İlk kez KOSGEB kredisinden yararlanıyor olma,
 • Açılışı yapılmış bir işletmeye sahip olma,
 • İş yeri açılışı sırasında başka bir meslekte çalışmıyor olma,
 • İş yeri açılışı ile ilgili tüm yasal evraklara ve masrafların faturalandırılmış belgelerine sahip olma,

Bu şartlar kapsamında KOSGEB’e yapılan başvuru ile KOSGEB hibe kredi desteğinden yararlanılır.

KOSGEB Kredisi İçin Girişimcilik Sertifikası Alma

KOSGEB kredisi girişimcilik sertifikası edinme sırasında izlenen adımlar şöyledir:

 • İnternet üzerinden ‘’ https://lms.kosgeb.gov.tr/’’ adresine giriş yapılır.
 • Görüntülenen ekranın sağ üst bölümünde yer alan ‘’ giriş yap’’ başlığına tıklanır.
 • Yeni ekran alanında yer alan boşluklara TC kimlik numarası ve E-devlet şifresi yazılıp, ‘’ giriş’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Görüntülenen yeni ekranda yer alan ‘’ öne çıkan eğitimler’’ sekmesine tıklanır.
 • İşlem ile görüntülemesi yapılan video derslerin ‘’ geleneksel girişimcilik eğitimi’’ başlıklı olan görseline tıklanır.
 • Sırasıyla yayınlanan video derslerin tümü izlenir.
 • Videoların tamamlanması ardından ekrana otomatik olarak yansıtılan test sınavı çözülüp, ‘’ onay’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımların tamamlanması ile sınav başarılı bir şekilde sonlanır ise, sınav sonucu bildirimi olarak sınavın başarı ile sonuçlandığı aktarılıp girişimcilik sertifikası görüntülenir. Kişi sertifikayı aynı alandan bilgisayara indirerek çıktısını edinir. Girişimcilik belgesi ve diğer evraklar ile KOSGEB kredisi başvurusu sağlanır.

KOSGEB Kredisi’nin Başvuru Belgeleri Nelerdir?

 • Orta veya küçük ölçekli olarak açılan işletmenin iş planı,
 • Kişinin nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
 • İşletme açılış belgesi,
 • İşletmenin vergi dairesi kayıt belgesi,
 • İşletmenin E-KOBİ beyanname kaydı,
 • Girişimcilik sertifikası,
 • İşletme açılış giderlerinin faturaları,

Bu belgeler ile KOSGEB’e bireysel olarak başvurular sağlanarak KOSGEB kredileri kapsamında hibe kredi desteklerinden yararlanılır.

KOSGEB Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

KOSGEB kredi müracaatı için izlenen adımlar şöyledir:

 • İşletme açılışının sağlandığı ilçede yer alan KOSGEB hizmet binasına gidilir.
 • İşletme iş planını, nüfus cüzdanı fotokopisini,vergi dairesi kaydı, açılış masrafı faturaları,işletme ruhsatı, girişimcilik sertifikası, KOSGEB kurum çalışanlarına iletilip, KOSGEB kredisi için başvuru yapılacağı belirtilir.
 • Yetkili çalışan işletmeye dair verilen yasal evraklar üzerinden, işletmenin çalışma alanına uygun olan hibe kredi hakkından bilgi aktarıp, ‘’ KOSGEB kredisi başvuru dilekçesi formu’’ belgesini iletir.
 • İşletme sahibi dilekçeyi doldurup, imzalar.

Bu adımlar ile başvuru tamamlanıp, kredinin onayı hakkında takip başvuru yapılan aynı kurumdan öğrenilir.

[su_box title=”Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Kolay Kredi Veren Bankalar” style=”soft” box_color=”#56a642″]Eğer dilerseniz “Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Kolay Kredi Veren Bankalar” yazımıza da göz atarak bilgi edinebilirsiniz. [/su_box]

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.