Connect with us

Kredi

En Uygun Tatil Kredisi Veren Bankalar

Published

on

en uygun tatil kredisi veren bankalar

Yaz ayların gelmesiyle birlikte, en uygun tatil kredisi veren bankalar birçok tatil kredisi kampanyasının reklamlarını vermeye başladı. Bankalar arasında son yıllarda yaşanan yüksek rekabet müşterilere fayda olarak döndü. Birbirinden farklı avantajlar sunan bu kredi tipi için bankalar tarafından sağlanan avantalar hakkında, yazımızın devamında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bankalar, mevcut müşterilerini korumanın yanı sıra yeni müşterilere de sahip olmak istiyor. Yaz aylarında bu potansiyeli artırmak adına birçok kredi kampanyası düzenliyor. Bu kredilerin arasında en çok bilinenlerden birisi evlilik kredisi. Bir diğeriyse en fazla tercih edilen krediler arasında yer alan düşük faizli tatil kredileri olarak karşımıza çıkıyor. Tatil ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabileceğiniz bu krediler genellikle miktar olarak biraz düşük talep ediliyor. Kredi notu ortalama seviyelerde olan tüketicilerin kredi başvurularının da rahatlıkla olumlu sonuçlandığını söyleyebiliriz.

En Uygun Tatil Kredisi Veren Bankalar

Düşük faizli tatil kredisi veren bankalar vermiş oldukları kredileri tatil kredisi olarak adlandırıyor. Yine de bu kredilerde uygulanan prosedür normal ihtiyaç kredilerinde olduğu gibidir.

Garanti Bankası Tatil Kredisi

Özellikle maaş müşterilerine önemli avantajlarla kredi veren bankalardan birisi olan Garanti Bankası, maaş müşterisi olanlara 6 bin TL’ye kadar tatil kredisi vermektedir.

Maaş müşterileri dışında yeni müşteriler kazanmak için diğer tüketicilere de kredi imkanı sunan Garanti Bankası, maaş müşterilerine %1,29 faiz oranlarıyla hizmet verirken, maaş müşterisi olmayanlara ise %1,32 faiz oranı uygulamaktadır. 6 bin TL kredi için 36 aya kadar vade seçenekleri sunan banka, kredide hayat sigortası yaptırılması talebinde de bulunmaktadır.

Akbank Tatil Kredisi

Vermiş olduğu ihtiyaç kredisi ve türevleri için taksit erteleme imkanı sunan Akbank, uygun faiz oranlarıyla tatil kredisi veren bankalar arasındadır. 3 ay ertelemeli kredi hizmetinden yararlanabileceğiniz bankanın tatil için talep edilen kredi miktarı kredi notunuza göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama 10 bin TL kredi vermektedir.

36 aya kadar vade seçenekleri sunan bankanın uyguladığı faiz oranları, vade seçeneklerine ve kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Kredi notu yüksek olanların Akbank müşterisi olsun ya da olmasın rahatlıkla kredi alabilecekleri banka, kredi notunuzun risk grubuna yakın olması halinde kefil ya da ek teminatlar isteyebilmektedir. Kredi başvurusunu Akbank müşteri temsilcisini arayarak, mobil ve internet şubesi üzerinden ya da banka şubesine bizzat giderek yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Tatil Kredisi

Kısmen devlete ait bankalardan birisi olan Türkiye İş Bankası, normal ihtiyaç kredileri faiz oranlarına göre daha ideal seçeneklerle tatil kapsamında değerlendirmek için kredi hizmeti vermektedir. 36 aya kadar vade yapan ve 10 bin TL’ye kadar tatil kredisi imkanı sunan banka, ortalama yüzde 1,54 oranında faiz almaktadır.

Bankadan çekeceğiniz kredi faiz oranları, kredi tutarı ve vade seçeneklerine göre küçük farklılıklar göstermektedir. Kredi başvurunuzu mobil, internet, telefon bankacılığı gibi bankacılık kanallarının yanı sıra, banka şubesine giderek de yapmanız mümkündür.

Yapı Kredi Bankası Tatil Kredisi

Düşük faizle tatil kredisi veren bankalar arasındaki Yapı Kredi Bankası, ülkemizin ve hatta dünyanın sayılı holdingleri arasında yer alan KOÇ Şirketler Grubu’na ait bir bankadır.

36 ay vade seçeneği sunan banka, 10 bin TL’ye kadar tatil masraflarınız için ihtiyacınız olan finansal kaynağı sağlamaktadır. Bankanın vermiş olduğu diğer bireysel krediler kapsamında değerlendirilen bir kredi olsa da, normal ihtiyaç kredilerine oranla küçükte olsa farklı avantajlar sunmaktadır. Başvurularınızı yine internet, mobil ve şube bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

Denizbank Tatil Kredisi

En kolay kredi veren bankalar listesindeki Denizbank, aynı zamanda en uygun tatil kredisi veren bankalar listesinde de yer almaktadır. Faiz oranları diğer bankalara göre biraz yüksek olsa da, diğer bankalara nazaran daha kolay kredi imkanı sağlaması ve düşük kredi notuna sahip olanlara da kredi vermesi nedeniyle, sıklıkla tercih edilmektedir.

36 ay gibi geri ödemesi rahat vade seçenekleriyle kredi veren bankadan, kredi notunuza göre 15 bin TL’ye kadar tatil kredisi alabilmek mümkündür. %1,84 faiz oranının uygulandığı banka kredisinde, vade sayısı ve kredi miktarına göre faiz oranlarında değişiklik görülebilmektedir. Banka şubesinden ya da internet ve mobil bankacılık üzerinden, bankanın sunmuş olduğu kredi için başvuru yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Tatil Kredisi

Türkiye’nin son yıllarda popülaritesi oldukça artan bankalarından birisi olan QNB Finansbank, tatil için gereksinim duyduğunuz finansal ihtiyacı avantajlı kredi seçeneğiyle karşılayabileceğiniz bir kuruluştur.

Toplam 36 ay vadeli kredi alabileceğiniz banka, 10 bin TL’ye kadar yüzde 1,48 faiz oranlarıyla hizmet vermektedir. Yine diğer bankalarda olduğu gibi, çekeceğiniz kredi miktarı ve vade seçeneklerine göre faiz oranlarında küçük değişiklikler olmaktadır. Başvurularınızı banka şubesine giderek, çağrı merkezini arayarak ya da internet ve mobil şube üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

ING Bank Tatil Kredisi

Sunduğu birçok avantaj ile en uygun tatil kredisi veren bankalar listemize aldığımız ING Bank, kredi notu düşük olan tüketicilere de kolay kredi vermesiyle tanınan bankalardan birisidir. 36 ay vadeyle toplamda 10 bin TL kadar kredi çekebileceğiniz banka, ortalama 1,64 faiz oranı uygulamaktadır. Vade seçenekleri ve kredi tutarına göre değişkenlik gösteren faiz oranları, bankaların genel olarak vermiş olduğu ihtiyaç kredisi ortalamalarına yakındır.

Kredi başvurularını hızlı bir şekilde sonuçlandıran ING Bank tatil kredisi için banka şubesine gidebilir, mobil veya internet bankacılığının yanı sıra çağrı merkezini arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank – Jolly Tur Seyahat ve Tatil Kredisi

Tüm tatil ve seyahatleriniz için yararlanabileceğiniz Vakıfbank seyahat kredisi, farklı bankacılık kanallarının yanı sıra SMS ile başvuru yapabileceğiniz kredilerden birisidir.

Jolly Tour şirketi ile anlaşmalı olarak çalışması nedeniyle tatil kredisi konusunda önemli avantajlar sunan bankanın sunduğu bu krediye başvurmak için, telefonunuzun mesaj bölümüne TIK yazdıktan sonra aralarında boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı ve aylık belgeleyebileceğiniz geliri yazarak 5724 SMS hattına göndermeniz yeterlidir.

Örnek: TIK 12345678901 3500 yazıp 5724’e gönderebilirsiniz.

Vakıfbank’a 3000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi başvurusu yapabiliyorsunuz.  3000 TL ve üzerindeki tutarlar için kredi notunuza bağlı olarak gelir belgesi talep edebilmektedir. 24 ay vade seçenekleri ile 10 bin TL’ye kadar kredi veren bankanın kredi faiz oranları, ortalama 1,48 civarlarında seyretmektedir.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi

Devlet destekli bankalardan en fazla tercih edileni olan Ziraat Bankası, tatil masrafları için maddi kaynak arayanlar için avantajlı seçeneklerle kredi hizmeti vermektedir. Bu banka, tatil kredisini bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendiriyor. Kolay kredi vermesi sebebiyle faiz oranları ortalamanın biraz üzerinde olan bankadan, yüzde 1,87 gibi faiz oranlarıyla kredi almak mümkündür.

Bankanın vermiş olduğu krediye başvurmak için Ziraat Bankası şubelerine gidebilir, mobil ve internet bankacılığı kanallarını kullanabilirsiniz.

En uygun tatil kredisi veren bankalar ve vermiş oldukları kredinin şartları hakkında, ön bilgilendirme yaptık. Hangi bankadan kredi çekeceğinize karar verdikten sonra ya da daha fazla emin olmak için, bankayla irtibata geçebilirsiniz. Sitemizde vermiş olduğumuz bilgiler sıklıkla güncelleniyor olsa da, en güncel bilgilere bankanın kendi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. En uygun tatil kredisi veren bankalar hakkında sormak istediklerinizi, aşağıdaki yorum kısmından bize ileterek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Dilerseniz şu yazımızı da okuyabilirsiniz: SMS ile kredi veren bankalar

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bankacılık

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Published

on

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin aldığı en yüksek kredi, ihtiyaç kredisi sınıfları için maksimum 50.300 TL olarak belirlenmiştir. Asgari ücretliler, bu kredi çeşidi haricinde diğer kredilerden, asgari maaş değerinin yarısını geçmeyecek şekilde hesaplanan aylık taksit ödemeleri miktarlarına bağlı olarak yararlanılır.

Asgari Ücretliler Burgan Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Burgan Bank’tan en yüksek kredi, 50 bin TL değerinde sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar ise şöyledir:

 • Bu kredi için maksimum 60 ay vade süreli ödeme koşullarından yararlanırlar.
 • Faiz oranı ve dosya masrafları etkisi ile kredinin toplam geri ödemesini 70 bin TL olarak yaparlar.
 • 60 ay vade kapsamında kredi için aylık 1.211 TL taksit ödemesi sağlarlar.

Burgan Bank’ın asgari ücretlilere yönelik sunduğu en avantajlı kredisi ise 15.560 TL tutarında sunduğu ihtiyaç kredisidir. Bu kredi asgari ücretiler için % 1,32 faiz üzerinden kullandırılırken, aylık ödeme planı taksitlerinde 259 TL rakamında düşük değerler talep edilir.

Asgari Ücretliler ING Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere ING Bank’tan en yüksek kredi, 50.297 TL limit rakamı ile sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi için 12, 24, 48 ve 60 ay vade seçeneklerinden yararlanma olanağı sunulur.
 • 48 ay vade ile kullanılan asgari ücretlilere uygun kredi için aylık 1.162 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredinin 60 ay vade üzerinden ayarlanan aylık ödemleri ise 1.200 TL olarak belirlenir.
 • Krediye başvuru için asgari maaş tutarını belirten maaş bordrosu ile ING şubelerine müracaat sağlanır.

Asgari ücretliler için ING Bank tarafından sunulan en avantajlı kredi ise 15 bin TL limit ile kullandırılan, % 0,89 faiz oranı kapsamında düşük faiz değeri ile sunulan ihtiyaç kredisidir. Bu kredi kapsamında aylık 227 TL değerinde düşük ödeme planı taksitleri ile asgari ücretlilere kredi kullandırılır.

Asgari Ücretliler Türkiye Finans’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Türkiye Finans’tan en yüksek kredi, 50.300 TL olarak verilir. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 60 ay vade süresi ile kullanılma özelliği taşır.
 • Kredi için talep edilen aylık ödeme planı taksitleri, 1.212 TL olarak belirlenir.
 • Kredi başvurusu için maaş bordrosu ile birlikte Türkiye Finans şubelerine başvurular sağlanır.
 • Kredinin dosya masrafları ile birlikte toplam geri ödemesi 60 ay vade sonunda 71.500 TL olarak yapılır.

Asgari Ücretlilerin En Fazla Ne Kadar Kredi Çektiğinin Hesaplaması

Asgari ücretlerinin en yüksek kredi alımı hesabı için izlenen adımlar şöyledir:

 • İlk aşamada kişinin aldığı asgari ücret tutarı bilgisi öğrenilir.
 • En düşük değer ile asgari maaş alımı sağlayan bir kişi 2. 324 TL kazanç sağlar.
 • Alınan maaş değerinin % 50’si yani yarısı alınır.
 • 324 TL maaş değerinin yarısı, 1.162 TL olarak hesaplanır.
 • Maaş değerinin yarısının hesaplanması ile elde edilen rakam kadar aylık ödeme planı taksiti olan bir kredi, banklardan kullanılabilir.

Bu adımlar ile asgari maaş ücretinin yarısını geçmeyecek şekilde talep edilen ve maksimum 50.300 TL değerinde olan kredilerin bankalardan kullanıldığı hesaplanır.

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin en yüksek konut kredisi, 81.780 TL olarak sunulur. Asgari ücret alanların 50.300 TL hesaplama rakamını aşarak kullanabildikleri ve istisnai olan tek yüksek limitli kredi, konut kredisi çeşididir.

Konut kredisi kullanımında alının asgari maaşın yarısını gelmeyecek şekilde aylık taksitler 120 ay vade seçeneği kapsamında ayarlanır. Bu ayarlamaya bağlı olarak asgari ücretliler bankalardan maksimum 81.780 TL limitli ve aylık 1.162 TL ödeme planı taksitli ev kredileri kullanımı sağlarlar.

Continue Reading

Bankacılık

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Published

on

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

2020 memurlara özel kredi sunan bankalar, faiz rakamları hakkında bilgiler aktarılırken, Denizbak’ın % 1,89 faiz ile ihtiyaç kredisi sunduğuna değinilir. ING Bank memurlara özel kredisi % 0,89, Vakıfbank memurlara özel kredi, % 0,98, Akbank memurlara özel kredi % 1,25 faiz oranları üzerinden kullanılırlar. Halkbank ise % 1,59 faiz oranı ile memurlara özel ihtiyaç kredisi sunar.

Denizbank’tan Memura Özel Kredi

Denizbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Denizbank memurlara özel kredi, maksimum 60 ay vade süresi seçeneği ile sunulur.
 • Kredinin faiz oranı % 1,89 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfı kapsamında maksimum 55 bin TL limit ile kullandırılır.
 • Kredi için başvurular, memur kimlik kartları ile birlikte, Denizbank şubelerinden sağlanır.

ING Bank’tan Memurlara Özel Kredi

ING Bank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • ING Bank’ın memurlara özel kredisi, maksimum 50 bin TL limit üzerinden kullandırılır.
 • Kredi için maksimum 60 ay vade süresi olanağı sunulur.
 • Kredi limitinin % 0,5’i kadar maddi karşılık, kredi tahsisi ücreti olarak talep edilirken kredinin faiz oranı % 0,89 olarak belirlenir.
 • Kredinin çeşidi ise ihtiyaç kredisi olarak belirlenmiştir.
 • Krediden yararlanmak için ING Bankası şubelerine bireysel başvurular sağlanır.

Vakıfbank’tan Memurlara Özel Kredi

Vakıfbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Vakıfbank’ın memurlara özel kredi çeşidi, maksimum 70 bin TL değerinde kullandırılır.
 • Kredi için uygulanan vade süresi ise maksimum 60 ay olarak belirlenir.
 • Kredi, sadece Vakıfbank’tan memur maaşı ödemesi alan Vakıfbank müşterilerine sunulur.
 • Başvurular için Vakıfbank şubelerine müracaat sağlanır.

Akbank’tan Memurlara Özel Kredi

Akbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 75 bin TL limit üzerinden talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,25 olarak belirlenirken, kredi için maksimum 60 ay vade ile ödeme seçeneğinden yararlanılır.
 • Kredi kullanım ücreti kapsamında talep edilen ödeme ise 50 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi çeşidi ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılırken, kredinin ödemlerine başvurudan 3 ay sonra ertelemeli koşullar kapsamında başlanır.
 • Krediye başvurular ise Akbank şubelerinden bireysel olarak gerçekleştirilir.

Halkbank’tan Memurlara Özel Kredi

Halkbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfında ve maksimum 60 ay vade süresi seçeneğinden kullandırılır.
 • 30 bin TL limit ile kullanılan kredi için aylık 285 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,59 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi başvuruları Halkbank şubelerinden sağlanır.

Memurlara Özel Kredi Başvurusu Evrakları Nelerdir?

Memurlara özel kredinin müracaat evrakları:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Maaş bordrosu,
 • İsme kayıtlı elektrik, su veya telefon faturası,
 • Memur kimlik kartı,
 • İkamet belgesi,

Bu belgeler ile bankaların şubelerine ziyaret sağlanarak memurlara özel kredilerden faydalanılır.

Memurlara Özel Kredi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Memurlara özel kredi müracaatı için izlenen adımlar şöyledir:

 • Kredi kullanacaklar kendilerine en yakın olan Denizbank, ING, Vakıfbank, Akbank, Halkbank şubelerinden tercih ettiklerine giderler. Bu seçenekler arasında sadece Vakıfbank kendi bünyesinden maaş alan memurlara kredi kullandırır.
 • Bank şubelerinde yer alan müşteri temsilcileri ile görüşme sağlanıp, memurlara özel krediden yararlanılmak istendiği aktarılır.
 • Nüfus cüzdanı, memur kimlik belgesi, gelir belgesi, isme kayıtlı fatura evrakları bankaya teslim edilir.
 • Müşteri temsilcileri danışmanlığında ‘’ memurlara özel ihtiyaç kredisi başvuru formu’’ doldurulup imzalanır.

Bu adımlar ile memurlara özel kredi başvurusu tamamlanır. Form doldurma işlemi sırasında iletilen kimlik ve telefon bilerli sayesinde, banka verilen cep telefonu numarasını arayarak kredi sonucu hakkında bilgilendirme sağlar. Bilgilendirme kapsamında onay alanlar, şubeye tekrar davet edilirler. Bu davet sırasında kullanılan kredinin değeri nakit olarak şebdeb teslim alınır.

Continue Reading

Devlet Destekli

2020 KOSGEB Kredisi Kimlere Verilir?

Published

on
2020 KOSKEG kredisi alanlar, gıda, tarım, tütün, tekstil, kağıt, ürünleri imalatı yapmak amacıyla orta ölçekli işletme açmaya karar verenler ve yazılım alanı ile ilgili firma açılışı hedefi olan girişimciler olarak belirlenmiştir. Kendi sermayeleri ile bu alanlarda işletme açılışı sağlayan ve KOSGEB girişimcilik sertifikası alan 18 yaşın üstünde olan bireyler, KOSGEB kredisi alma hakkına sahip olan kişilerdir.

KOSGEB Kredisi Alım Şartları Nelerdir?

KOSGEB kredisi edinme koşulları:

 • Temiz bir sicile sahip olma,
 • Girişimcilik sertifikası edinme,
 • TC vatandaşı olmak,
 • İlk kez KOSGEB kredisinden yararlanıyor olma,
 • Açılışı yapılmış bir işletmeye sahip olma,
 • İş yeri açılışı sırasında başka bir meslekte çalışmıyor olma,
 • İş yeri açılışı ile ilgili tüm yasal evraklara ve masrafların faturalandırılmış belgelerine sahip olma,

Bu şartlar kapsamında KOSGEB’e yapılan başvuru ile KOSGEB hibe kredi desteğinden yararlanılır.

KOSGEB Kredisi İçin Girişimcilik Sertifikası Alma

KOSGEB kredisi girişimcilik sertifikası edinme sırasında izlenen adımlar şöyledir:

 • İnternet üzerinden ‘’ https://lms.kosgeb.gov.tr/’’ adresine giriş yapılır.
 • Görüntülenen ekranın sağ üst bölümünde yer alan ‘’ giriş yap’’ başlığına tıklanır.
 • Yeni ekran alanında yer alan boşluklara TC kimlik numarası ve E-devlet şifresi yazılıp, ‘’ giriş’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Görüntülenen yeni ekranda yer alan ‘’ öne çıkan eğitimler’’ sekmesine tıklanır.
 • İşlem ile görüntülemesi yapılan video derslerin ‘’ geleneksel girişimcilik eğitimi’’ başlıklı olan görseline tıklanır.
 • Sırasıyla yayınlanan video derslerin tümü izlenir.
 • Videoların tamamlanması ardından ekrana otomatik olarak yansıtılan test sınavı çözülüp, ‘’ onay’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımların tamamlanması ile sınav başarılı bir şekilde sonlanır ise, sınav sonucu bildirimi olarak sınavın başarı ile sonuçlandığı aktarılıp girişimcilik sertifikası görüntülenir. Kişi sertifikayı aynı alandan bilgisayara indirerek çıktısını edinir. Girişimcilik belgesi ve diğer evraklar ile KOSGEB kredisi başvurusu sağlanır.

KOSGEB Kredisi’nin Başvuru Belgeleri Nelerdir?

 • Orta veya küçük ölçekli olarak açılan işletmenin iş planı,
 • Kişinin nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
 • İşletme açılış belgesi,
 • İşletmenin vergi dairesi kayıt belgesi,
 • İşletmenin E-KOBİ beyanname kaydı,
 • Girişimcilik sertifikası,
 • İşletme açılış giderlerinin faturaları,

Bu belgeler ile KOSGEB’e bireysel olarak başvurular sağlanarak KOSGEB kredileri kapsamında hibe kredi desteklerinden yararlanılır.

KOSGEB Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

KOSGEB kredi müracaatı için izlenen adımlar şöyledir:

 • İşletme açılışının sağlandığı ilçede yer alan KOSGEB hizmet binasına gidilir.
 • İşletme iş planını, nüfus cüzdanı fotokopisini,vergi dairesi kaydı, açılış masrafı faturaları,işletme ruhsatı, girişimcilik sertifikası, KOSGEB kurum çalışanlarına iletilip, KOSGEB kredisi için başvuru yapılacağı belirtilir.
 • Yetkili çalışan işletmeye dair verilen yasal evraklar üzerinden, işletmenin çalışma alanına uygun olan hibe kredi hakkından bilgi aktarıp, ‘’ KOSGEB kredisi başvuru dilekçesi formu’’ belgesini iletir.
 • İşletme sahibi dilekçeyi doldurup, imzalar.

Bu adımlar ile başvuru tamamlanıp, kredinin onayı hakkında takip başvuru yapılan aynı kurumdan öğrenilir.

[su_box title=”Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Kolay Kredi Veren Bankalar” style=”soft” box_color=”#56a642″]Eğer dilerseniz “Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Kolay Kredi Veren Bankalar” yazımıza da göz atarak bilgi edinebilirsiniz. [/su_box]

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.