Connect with us

Kredi

Emeklilere PTT kredisi şartları 2019

Published

on

emeklilere ptt kredisi

Emeklilere PTT Kredisi Şartları

Emeklilere PTT kredisi birçok vatandaşın merak ettiği sorulardan biri. Emeklilerin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanmasını amaçlayan PTT kredileri, maaşını PTT’den alan vatandaşlar başta olmak üzere bulundukları bölgelerde bankalara ulaşmada sorun yaşayan emekli vatandaşlara PTT aracılığı ile hizmet vermektedir. PTT şubeleri aracılığı ile kullanılan emeklilik kredileri bankaların emekli vatandaşlara yönelik sunmuş olduğu avantajlı ve düşük faizli kredileri kapsamaktadır.

Emekli vatandaşlar PTT şubelerine başvurmaları halinde maaşlarının on katını geçmemek üzere ve aylık kredi geri ödeme tutarları maaşlarının yarısından fazla olmamak kaydı ile PTT ile anlaşmalı bankalardan düşük faiz ve uygun vade seçenekleriyle ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

[su_box title=”Örnek ” style=”soft” box_color=”#56a642″]Yani bir örnekle açıklayacak olursak; Diyelim ki maaşınız 1200 TL. Bu durumda en fazla 12 Bin TL kredi çekebilirsiniz. Ödemeleriniz de aylık en fazla 600 TL olabilir. [/su_box]

PTT burada aracı rol üstlenmektedir.  Kredi tutarını kendisi vermemekle birlikte bankalara gitmek istemeyen emeklilere uygun kredi türlerini vatandaşlarla buluşturmaktadır.

Emeklilere PTT Kredisi Şartları Nelerdir?

PTT kredi başvurusunda bulunabilmek için gerek emekli vatandaşların gerekse de gelir sahibi olan diğer kimselerin birtakım şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşıyan kimseler PTT’nin sunmuş olduğu avantajlı tekliflerden yararlanarak daha uygun faiz oranları ile PTT emeklilik kredisinden yararlanabilmektedir. Emeklilerin PTT kredi başvurusu şartları şunlardır:

 • PTT üzerinden emekli maaşı ödemesi almak
 • Kredi kullanabilmek için bankalar tarafından belirlenen kredi sicil notunun kredi kullanmaya yeterli olması
 • Kredi başvurusu esnasında 84 yaşının üzerinde olmamak ve kredi ödeme vade sayısının 84 yaşından önce tamamlanması
 • Emekli aylığının kredinin ödenmesi için yeterli olması

Şeklinde birtakım şartların kredi kullanacak kimsede bulunması gerekmektedir. Ayrıca bazı bankalar kredi kullanma yaşını 80 ya da daha düşük tutarak bazı azami yaş sınırlarında değişikliğe gidebilmektedir.

PTT kredilerinden yararlanmak isteyen diğer kimseler için ise;
 • En az 18 yaşından büyük olmak
 • Kredi sicil notunun bankalar tarafından takip edilen takip listesinde bulunmaması ve kredi sicil notunun kredi kullanmak için yeterli olması
 • Kredi kullanacak olan kişinin emekli maaşı, maaş bordrosu veya vergi levhası gibi gelirini gösteren belgelerin başvuru sırasında teslim edilmesi
 • Aylık gelir tutarının en az yarısının PTT kredisi aylık ödeme tutarını karşılayabilmesi

Şartlarının gerçekleşmesi gerekmektedir. Diğer vatandaşlar tarafından kullanılan PTT kredileri PTT’den emekli maaşı alan emeklilere uygulanan faiz oranları kadar düşük olmasa da acil ihtiyaçların karşılanması ve birçok anlaşmalı bankaya ait kredi imkanlarının birlikte değerlendirilmesi açısından vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

PTT kredisi kullanan kişiler kredi kullandıkları bankaya gitmek zorunda kalmadan PTT şubeleri aracılığı ile kredi başvurusu yapabilmekte, kredi tutarlarını PTT’den çekerek kolayca kredi işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca PTT sunmuş olduğu ayrıcalıklı imkanlarla kredi ödemelerinin herhangi bir ek ücrete tabi olunmadan PTT şubeleri aracılığı ile bankalara ödenmesine yardımcı olmaktadır.

PTT Aktif Bank Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

2019 yılında Aktif Bank tarafından PTT aracılığı ile verilen ihtiyaç kredilerinden olan “PTT’den emekli kredisi” 60.000,00 TL üst limit tutarı ve 3 aydan 60 aya varan vade seçenekleriyle emekli vatandaşların acil nakit ihtiyacının karşılanmasında oldukça sık tercih edilmektedir. Aktif Bank kredi faiz oranı aylık yüzde 2,69 olarak belirlenmiş olup herhangi bir kefil gösterilmesine gerek kalmadan emekli vatandaşlar uygun faiz oranı ile bu ihtiyaç kredisine sahip olabilmektedir.

PTT Aktif Bank kredi başvurusu herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan emeklilerin PTT aracılığı ile kredi sahibi olmalarına imkan vermektedir. Aktifbank, emeklilere PTT kredisi verirken aşağıdaki koşulları dikkate almaktadır. Herhangi bir şart aranmadan emekli maaşlarını PTT’den alan vatandaşlar Türkiye’nin herhangi bir yerindeki PTT şubesine başvurarak 60.000,00 TL’ye kadar kredi kullanabilmektedir. PTT emeklilik kredisinde dosya masrafı çok düşük olup çekilen kredi tutarına göre 5,00 TL’den 300,00 TL’ye kredi tahsis ücreti ödenmektedir. 10.000,00 TL olarak yüzde 2,69 aylık faiz oranı kullanılan Aktif Bank PTT emeklilik kredisi;

 • 12 aylık vadede aylık geri ödeme tutarı 1.018,34 TL, kredi tahsis ücreti 50,00 TL
 • 24 aylık vadede aylık geri ödeme tutarı 605,07 TL, kredi tahsis ücreti 50,00 TL
 • 36 aylık vadede aylık geri ödeme tutarı 473,75 TL, kredi tahsis ücreti 50,00 TL
 • 48 aylık vadede aylık geri ödeme tutarı 412,59 TL, kredi tahsis ücreti 50,00 TL
 • 60 aylık vadede aylık geri ödeme tutarı 379,16 TL, kredi tahsis ücreti 50,00 TL olarak ödenmektedir.

Emeklilere PTT kredisi veren bankalar

PTT Emeklilik Kredisi Veren Bankalar

PTT ile anlaşması bulunan birçok banka emekli vatandaşların nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında PTT şubeleri üzerinden başvuru alarak hızlı bir şekilde başvuruları sonuçlandırmakta ve başvurucunun PTT hesabına kredi tutarı yatırılarak kredi ödemeleri kolayca gerçekleştirilmektedir. Emeklilere PTT kredisi kapsamında 2019 yılında PTT ile anlaşması bulunan ve emeklilere yönelik uygun kredi imkanı sağlayan bazı bankalar şunlardır:

PTT İhtiyaç Kredisi Denizbank

Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan vatandaşlar Denizbank PTT kredisi ile 3.000,00 TL ile 36.000,00 TL arasındaki kredi taleplerinde 60 aya varan vade seçenekleri ve aylık yüzde 3,08 faiz oranları ile PTT şubelerinden Denizbank emeklilik kredi başvurusu yapabilmektedir. Kredi tahsis ücretinin bulunmadığı bu kredi türünde kredi başvurusu için en fazla 80 yaşında olunması ve kredi ödeme taksitlerinin kredi başvurusunda bulunan kimse 80 yaşına girmeden önce tamamlanması gerekmektedir. Denizbank PTT kredisi kullanarak 36 aya varan vade ve aylık yüzde 2,69 faiz oranını tercih eden kimseler

 • 3.000,00 TL için 157,26 TL aylık geri ödeme
 • 10.000,00 TL için 524,19 TL aylık geri ödeme
 • 30.000,00 TL için 1.572,57 TL aylık geri ödeme tutarları ile PTT ihtiyaç kredisinden yararlanabilmektedir.

PTT – ING Bank Kredi Postam

PTT şubelerinden başvurulabilen emeklilik kredisi türü olan ING Bank Kredi Postam uygulaması ile 60 aya varan vade ve 45.000,00 TL’ye kadar üst limit tutarı ile PTT personelleri ve PTT’den emekli maaşını alan kimseler kredi çekebilmektedir. Kredi aylık faiz tutarı 3.000,00 TL ile 10.000,00 TL arasındaki limitler için aylık 2,49, 10.000,00 TL ile 20.000,00 arasındaki limitler için yüzde 2,39, 20.000,00 TL ve üzeri limitler içinse yüzde 2,24 olarak belirlenmiştir. ING Bank PTT emeklilik kredisinde hayat sigortası zorunlu olup bu krediden 75 yaşını doldurmamış emekliler yararlanabilmekte ve kredi ödeme vade süreci kredi kullanacak kişinin 75 yaşına gelmeden tamamlanması gerekmektedir. 10.000,00 TL’lik emeklilik kredisinin farklı vadelere göre geri ödeme tutarları şu şekildedir;

 • 12 aylık vadede aylık 997,00 TL
 • 24 aylık vadede aylık 582,00 TL
 • 36 aylık vadede aylık 449,00 TL
 • 48 aylık vadede aylık 386,00 TL
 • 60 aylık vadede aylık 351,00 TL

PTT’den TEB Jet Kredi

PTT’den emekli maaşı alan veya PTT personeli olan vatandaşlar PTT şubelerine kimlikleriyle başvurarak TEB emeklilik kredisinden 60 aya varan vade, 40.000,00 TL tutarında üst limit ve düşük faiz oranlarıyla yararlanabilmektedir. PTT TEB Jet Kredi türünde kredi tahsis ücreti bulunmamakla birlikte 70 yaş ve altındaki emekliler bu krediden yararlanabilmekte ve ödeme sürecinin kredi başvurusunda bulunan kimse 70 yaşına gelmeden tamamlanması gerekmektedir. TEB Jet Kredi kullanımda geri ödeme planları çekilen kredi tutarı, vade sayısı ve aylık kredi faiz oranına göre banka tarafından belirlenmekte, diğer ihtiyaç kredisi türlerinden daha düşük oranlarla TEB emeklilik kredilerinden yararlanılmaktadır.

[su_note note_color=”#56a642″ text_color=”#ffffff”]Bu yazı da ilginizi çekebilir: Borç kapatma kredisi veren bankalar[/su_note]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bankacılık

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Published

on

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin aldığı en yüksek kredi, ihtiyaç kredisi sınıfları için maksimum 50.300 TL olarak belirlenmiştir. Asgari ücretliler, bu kredi çeşidi haricinde diğer kredilerden, asgari maaş değerinin yarısını geçmeyecek şekilde hesaplanan aylık taksit ödemeleri miktarlarına bağlı olarak yararlanılır.

Asgari Ücretliler Burgan Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Burgan Bank’tan en yüksek kredi, 50 bin TL değerinde sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar ise şöyledir:

 • Bu kredi için maksimum 60 ay vade süreli ödeme koşullarından yararlanırlar.
 • Faiz oranı ve dosya masrafları etkisi ile kredinin toplam geri ödemesini 70 bin TL olarak yaparlar.
 • 60 ay vade kapsamında kredi için aylık 1.211 TL taksit ödemesi sağlarlar.

Burgan Bank’ın asgari ücretlilere yönelik sunduğu en avantajlı kredisi ise 15.560 TL tutarında sunduğu ihtiyaç kredisidir. Bu kredi asgari ücretiler için % 1,32 faiz üzerinden kullandırılırken, aylık ödeme planı taksitlerinde 259 TL rakamında düşük değerler talep edilir.

Asgari Ücretliler ING Bank’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere ING Bank’tan en yüksek kredi, 50.297 TL limit rakamı ile sunulur. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi için 12, 24, 48 ve 60 ay vade seçeneklerinden yararlanma olanağı sunulur.
 • 48 ay vade ile kullanılan asgari ücretlilere uygun kredi için aylık 1.162 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredinin 60 ay vade üzerinden ayarlanan aylık ödemleri ise 1.200 TL olarak belirlenir.
 • Krediye başvuru için asgari maaş tutarını belirten maaş bordrosu ile ING şubelerine müracaat sağlanır.

Asgari ücretliler için ING Bank tarafından sunulan en avantajlı kredi ise 15 bin TL limit ile kullandırılan, % 0,89 faiz oranı kapsamında düşük faiz değeri ile sunulan ihtiyaç kredisidir. Bu kredi kapsamında aylık 227 TL değerinde düşük ödeme planı taksitleri ile asgari ücretlilere kredi kullandırılır.

Asgari Ücretliler Türkiye Finans’tan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Asgari ücretlilere Türkiye Finans’tan en yüksek kredi, 50.300 TL olarak verilir. Kredi hakkında diğer detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 60 ay vade süresi ile kullanılma özelliği taşır.
 • Kredi için talep edilen aylık ödeme planı taksitleri, 1.212 TL olarak belirlenir.
 • Kredi başvurusu için maaş bordrosu ile birlikte Türkiye Finans şubelerine başvurular sağlanır.
 • Kredinin dosya masrafları ile birlikte toplam geri ödemesi 60 ay vade sonunda 71.500 TL olarak yapılır.

Asgari Ücretlilerin En Fazla Ne Kadar Kredi Çektiğinin Hesaplaması

Asgari ücretlerinin en yüksek kredi alımı hesabı için izlenen adımlar şöyledir:

 • İlk aşamada kişinin aldığı asgari ücret tutarı bilgisi öğrenilir.
 • En düşük değer ile asgari maaş alımı sağlayan bir kişi 2. 324 TL kazanç sağlar.
 • Alınan maaş değerinin % 50’si yani yarısı alınır.
 • 324 TL maaş değerinin yarısı, 1.162 TL olarak hesaplanır.
 • Maaş değerinin yarısının hesaplanması ile elde edilen rakam kadar aylık ödeme planı taksiti olan bir kredi, banklardan kullanılabilir.

Bu adımlar ile asgari maaş ücretinin yarısını geçmeyecek şekilde talep edilen ve maksimum 50.300 TL değerinde olan kredilerin bankalardan kullanıldığı hesaplanır.

Asgari Ücretliler En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir?

Asgari ücretlilerin en yüksek konut kredisi, 81.780 TL olarak sunulur. Asgari ücret alanların 50.300 TL hesaplama rakamını aşarak kullanabildikleri ve istisnai olan tek yüksek limitli kredi, konut kredisi çeşididir.

Konut kredisi kullanımında alının asgari maaşın yarısını gelmeyecek şekilde aylık taksitler 120 ay vade seçeneği kapsamında ayarlanır. Bu ayarlamaya bağlı olarak asgari ücretliler bankalardan maksimum 81.780 TL limitli ve aylık 1.162 TL ödeme planı taksitli ev kredileri kullanımı sağlarlar.

Continue Reading

Bankacılık

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Published

on

2020 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

2020 memurlara özel kredi sunan bankalar, faiz rakamları hakkında bilgiler aktarılırken, Denizbak’ın % 1,89 faiz ile ihtiyaç kredisi sunduğuna değinilir. ING Bank memurlara özel kredisi % 0,89, Vakıfbank memurlara özel kredi, % 0,98, Akbank memurlara özel kredi % 1,25 faiz oranları üzerinden kullanılırlar. Halkbank ise % 1,59 faiz oranı ile memurlara özel ihtiyaç kredisi sunar.

Denizbank’tan Memura Özel Kredi

Denizbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Denizbank memurlara özel kredi, maksimum 60 ay vade süresi seçeneği ile sunulur.
 • Kredinin faiz oranı % 1,89 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfı kapsamında maksimum 55 bin TL limit ile kullandırılır.
 • Kredi için başvurular, memur kimlik kartları ile birlikte, Denizbank şubelerinden sağlanır.

ING Bank’tan Memurlara Özel Kredi

ING Bank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • ING Bank’ın memurlara özel kredisi, maksimum 50 bin TL limit üzerinden kullandırılır.
 • Kredi için maksimum 60 ay vade süresi olanağı sunulur.
 • Kredi limitinin % 0,5’i kadar maddi karşılık, kredi tahsisi ücreti olarak talep edilirken kredinin faiz oranı % 0,89 olarak belirlenir.
 • Kredinin çeşidi ise ihtiyaç kredisi olarak belirlenmiştir.
 • Krediden yararlanmak için ING Bankası şubelerine bireysel başvurular sağlanır.

Vakıfbank’tan Memurlara Özel Kredi

Vakıfbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında bilgiler şöyledir:

 • Vakıfbank’ın memurlara özel kredi çeşidi, maksimum 70 bin TL değerinde kullandırılır.
 • Kredi için uygulanan vade süresi ise maksimum 60 ay olarak belirlenir.
 • Kredi, sadece Vakıfbank’tan memur maaşı ödemesi alan Vakıfbank müşterilerine sunulur.
 • Başvurular için Vakıfbank şubelerine müracaat sağlanır.

Akbank’tan Memurlara Özel Kredi

Akbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi maksimum 75 bin TL limit üzerinden talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,25 olarak belirlenirken, kredi için maksimum 60 ay vade ile ödeme seçeneğinden yararlanılır.
 • Kredi kullanım ücreti kapsamında talep edilen ödeme ise 50 TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi çeşidi ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılırken, kredinin ödemlerine başvurudan 3 ay sonra ertelemeli koşullar kapsamında başlanır.
 • Krediye başvurular ise Akbank şubelerinden bireysel olarak gerçekleştirilir.

Halkbank’tan Memurlara Özel Kredi

Halkbank’ın memurlara ayrıcalıklı kredisi hakkında detaylar şöyledir:

 • Kredi ihtiyaç kredisi sınıfında ve maksimum 60 ay vade süresi seçeneğinden kullandırılır.
 • 30 bin TL limit ile kullanılan kredi için aylık 285 TL taksit ödemleri talep edilir.
 • Kredi için uygulana faiz oranı % 1,59 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi başvuruları Halkbank şubelerinden sağlanır.

Memurlara Özel Kredi Başvurusu Evrakları Nelerdir?

Memurlara özel kredinin müracaat evrakları:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Maaş bordrosu,
 • İsme kayıtlı elektrik, su veya telefon faturası,
 • Memur kimlik kartı,
 • İkamet belgesi,

Bu belgeler ile bankaların şubelerine ziyaret sağlanarak memurlara özel kredilerden faydalanılır.

Memurlara Özel Kredi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Memurlara özel kredi müracaatı için izlenen adımlar şöyledir:

 • Kredi kullanacaklar kendilerine en yakın olan Denizbank, ING, Vakıfbank, Akbank, Halkbank şubelerinden tercih ettiklerine giderler. Bu seçenekler arasında sadece Vakıfbank kendi bünyesinden maaş alan memurlara kredi kullandırır.
 • Bank şubelerinde yer alan müşteri temsilcileri ile görüşme sağlanıp, memurlara özel krediden yararlanılmak istendiği aktarılır.
 • Nüfus cüzdanı, memur kimlik belgesi, gelir belgesi, isme kayıtlı fatura evrakları bankaya teslim edilir.
 • Müşteri temsilcileri danışmanlığında ‘’ memurlara özel ihtiyaç kredisi başvuru formu’’ doldurulup imzalanır.

Bu adımlar ile memurlara özel kredi başvurusu tamamlanır. Form doldurma işlemi sırasında iletilen kimlik ve telefon bilerli sayesinde, banka verilen cep telefonu numarasını arayarak kredi sonucu hakkında bilgilendirme sağlar. Bilgilendirme kapsamında onay alanlar, şubeye tekrar davet edilirler. Bu davet sırasında kullanılan kredinin değeri nakit olarak şebdeb teslim alınır.

Continue Reading

Devlet Destekli

2020 KOSGEB Kredisi Kimlere Verilir?

Published

on
2020 KOSKEG kredisi alanlar, gıda, tarım, tütün, tekstil, kağıt, ürünleri imalatı yapmak amacıyla orta ölçekli işletme açmaya karar verenler ve yazılım alanı ile ilgili firma açılışı hedefi olan girişimciler olarak belirlenmiştir. Kendi sermayeleri ile bu alanlarda işletme açılışı sağlayan ve KOSGEB girişimcilik sertifikası alan 18 yaşın üstünde olan bireyler, KOSGEB kredisi alma hakkına sahip olan kişilerdir.

KOSGEB Kredisi Alım Şartları Nelerdir?

KOSGEB kredisi edinme koşulları:

 • Temiz bir sicile sahip olma,
 • Girişimcilik sertifikası edinme,
 • TC vatandaşı olmak,
 • İlk kez KOSGEB kredisinden yararlanıyor olma,
 • Açılışı yapılmış bir işletmeye sahip olma,
 • İş yeri açılışı sırasında başka bir meslekte çalışmıyor olma,
 • İş yeri açılışı ile ilgili tüm yasal evraklara ve masrafların faturalandırılmış belgelerine sahip olma,

Bu şartlar kapsamında KOSGEB’e yapılan başvuru ile KOSGEB hibe kredi desteğinden yararlanılır.

KOSGEB Kredisi İçin Girişimcilik Sertifikası Alma

KOSGEB kredisi girişimcilik sertifikası edinme sırasında izlenen adımlar şöyledir:

 • İnternet üzerinden ‘’ https://lms.kosgeb.gov.tr/’’ adresine giriş yapılır.
 • Görüntülenen ekranın sağ üst bölümünde yer alan ‘’ giriş yap’’ başlığına tıklanır.
 • Yeni ekran alanında yer alan boşluklara TC kimlik numarası ve E-devlet şifresi yazılıp, ‘’ giriş’’ kutucuğuna tıklanır.
 • Görüntülenen yeni ekranda yer alan ‘’ öne çıkan eğitimler’’ sekmesine tıklanır.
 • İşlem ile görüntülemesi yapılan video derslerin ‘’ geleneksel girişimcilik eğitimi’’ başlıklı olan görseline tıklanır.
 • Sırasıyla yayınlanan video derslerin tümü izlenir.
 • Videoların tamamlanması ardından ekrana otomatik olarak yansıtılan test sınavı çözülüp, ‘’ onay’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımların tamamlanması ile sınav başarılı bir şekilde sonlanır ise, sınav sonucu bildirimi olarak sınavın başarı ile sonuçlandığı aktarılıp girişimcilik sertifikası görüntülenir. Kişi sertifikayı aynı alandan bilgisayara indirerek çıktısını edinir. Girişimcilik belgesi ve diğer evraklar ile KOSGEB kredisi başvurusu sağlanır.

KOSGEB Kredisi’nin Başvuru Belgeleri Nelerdir?

 • Orta veya küçük ölçekli olarak açılan işletmenin iş planı,
 • Kişinin nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
 • İşletme açılış belgesi,
 • İşletmenin vergi dairesi kayıt belgesi,
 • İşletmenin E-KOBİ beyanname kaydı,
 • Girişimcilik sertifikası,
 • İşletme açılış giderlerinin faturaları,

Bu belgeler ile KOSGEB’e bireysel olarak başvurular sağlanarak KOSGEB kredileri kapsamında hibe kredi desteklerinden yararlanılır.

KOSGEB Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

KOSGEB kredi müracaatı için izlenen adımlar şöyledir:

 • İşletme açılışının sağlandığı ilçede yer alan KOSGEB hizmet binasına gidilir.
 • İşletme iş planını, nüfus cüzdanı fotokopisini,vergi dairesi kaydı, açılış masrafı faturaları,işletme ruhsatı, girişimcilik sertifikası, KOSGEB kurum çalışanlarına iletilip, KOSGEB kredisi için başvuru yapılacağı belirtilir.
 • Yetkili çalışan işletmeye dair verilen yasal evraklar üzerinden, işletmenin çalışma alanına uygun olan hibe kredi hakkından bilgi aktarıp, ‘’ KOSGEB kredisi başvuru dilekçesi formu’’ belgesini iletir.
 • İşletme sahibi dilekçeyi doldurup, imzalar.

Bu adımlar ile başvuru tamamlanıp, kredinin onayı hakkında takip başvuru yapılan aynı kurumdan öğrenilir.

[su_box title=”Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Kolay Kredi Veren Bankalar” style=”soft” box_color=”#56a642″]Eğer dilerseniz “Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Kolay Kredi Veren Bankalar” yazımıza da göz atarak bilgi edinebilirsiniz. [/su_box]

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.